Dnes je neděle 26. června 2022., Svátek má Adriana
Počasí dnes 29°C Polojasno

Kategorie

Atletika

Do Ria, nebo na dovolenou? O startu ruských atletů se rozhodne v červnu

Petr Widenka 22. 4. 2016
O startu ruských atletů na olympiádě v Rio de Janeiru se rozhodne necelé dva měsíce před započetím samotných her. Výkonná rada Mezinárodní atletické federace IAAF se sejde 17. června ve Vídni, kde se na základně nezávislých posudků bude debatovat o tom, jak dalece pokročilo Rusko ve svém boji proti dopingu.

Rio bude moje poslední olympiáda, tvrdí Bolt. A sní o třech zlatých

Petr Widenka 22. 3. 2016
Šestinásobný olympijský vítěz a držitel dvou světových rekordů Usain Bolt se na hrách v Riu de Janeiro naposledy představí pod pěti kruhy. Jamajský sprinter to řekl v rozhovoru pro francouzskou agenturu AFP.

Další skandál na obzoru? Čínská atletka tvrdí, že za jejími úspěchy stál státem řízený doping

Tereza Polaczyková 9. 2. 2016
Mezinárodní atletická federace prověřuje dopis čínské olympijské vítězky, která v něm přiznává, že si ke svým výkonům pomáhala dopingem. Ten byl podle jejích slov organizován státem. 

Zrušit všechny atletické rekordy? Tím ničeho nedosáhnete, tvrdí Bolt

Petr Widenka 18. 1. 2016
Světová atletika se v posledních týdnech a měsících svijí v křeči korupčních machinací. Záplava špatných zpráv nenechává chladnou ani sportovní superstar Usaina Bolta, držitele šesti zlatých olympijských medailí. Jamajský sprinter ale zároveň odmítá zbrklá a nerozumná gesta odporu, jakým je podle něho třeba návrh britské atletické federace, která volá po resetování všech atletických rekordů.

Kdo je viníkem a kdo obětí? Ruský dopingový skandál v kostce

Petr Widenka 19. 11. 2015
Nad světem sportu se v posledních měsících stahují dopingová mračna. Užívání zakázaných látek sice není žádné převratné odhalení, dosud se však optimisticky ladění lidé mohli chlácholit myšlenkou, že jde pouze o případy několika zavrženíhodných jedinců. Ruský dopingový skandál dal ale dopingové problematice systémový, státem vedený nádech.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 25.6.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,710 24,810
USD 23,305 23,455
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma