Češi mistry Evropy? Bookmakeři jsou skeptičtí

- Fotbal autor: Michal Polák

Čeští fotbalisté jsou podle bookmakerů anglické sázkové kanceláře William Hill společně s týmem Irska největšími outsidery mistrovství Evropy, které příští rok v červnu uspořádá Polsko s Ukrajinou. Na to, že Češi vyhrají Euro, si nyní lze vsadit v nejvyšším kurzu 67:1, stejný je vypsaný na vítězství Irů.

Ti se na ME představí poprvé od roku 1988. Největším favoritem jsou dle názoru William Hill úřadující mistři světa a Evropy ze Španělska s kurzem 3,5:1.

Za Španělskem následují Němci (4,33:1), kteří na minulém Euru byli ve finále, a finalisté posledního MS Nizozemci (7:1). Sázková kancelář kurzy vypsala ještě před rozlosováním turnaje. K tomu dojde 3. prosince.

Česká společnost Sazka národnímu týmu věří víc, reprezentace se dle jejích kurzů dělí o 11. místo s Polskem a Dánskem (50:1), vyšší kurz mají Švédsko, Řecko a Irsko (66:1). Na vítězství Španělska si lze vsadit v kurzu 3,50:1, tedy naprosto stejném, jaký určili ve William Hill. Druhé Německo má u Sazky kurz 4:1, třetí Nizozemsko 7,5:1.

U Tipsportu si lze v kurzu 40:1 vsadit na to, že tým kouče Michala Bílka v turnaji zvítězí. Na finálovou účast Čechů je vypsán kurz 15:1, na semifinále 6:1, na postup ze skupiny 2,50:1 a naopak na nepostup 1,40:1.

Tagy: Německo Španělsko kurzy me fotbal

Zdroje: ČTK