Dnes je neděle 28. dubna 2024., Svátek má Vlastislav
Počasí dnes 20°C Oblačno

Češi podlehli Švédům. Sesypali se během několika minut

Matěj Blümel v souboji s Erikem Gustafssonem. | zdroj: Profimedia

Čeští hokejisté prohráli ve druhém utkání v základní skupině B na mistrovství světa v Tampere se Švédskem 3:5. Svěřenci kouče Kariho Jalonena tak nedokázali navázat na úvodní sobotní vítězství proti Británii.

Útočník David Krejčí sice otevřel na začátku sedmé minuty skóre, ale Seveřané otočili stav až na 4:1. Stačilo jim k tomu necelých deset minut. Nejistého Karla Vejmelku pak v brankovišti nahradil Marek Langhamer.

Před koncem druhé části snížil v přesilovce obránce Tomáš Kundrátek, na 3:5 pak upravil Matěj Blümel. Stejně jako v prvním utkání si tři body za asistence připsal kapitán Roman Červenka. Dva góly vítězů dal Rasmus Asplund.

Dalším soupeřem Čechů bude v úterý Rakousko.

Česko - Švédsko 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Krejčí (Červenka), 38. Kundrátek (Červenka, Jiříček), 46. Blümel (Červenka, Šimek) - 20. Asplund (Bemström, Wallmark), 23. Bemström (Wallmark, E. Gustafsson), 26. Bromé, 29. Asplund (E. Gustafsson), 45. A. Bengtsson (Bromé).

Rozhodčí: Ingram (Kan.), MacFarlane - Briganti (oba USA), Synek (SR). Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. Diváci: 6089.

V dalších zápasech Kanada porazila Itálii 6:1, Francie Kazachstán 2:1, Švácarsko Dánsko 6:0, Norsko po samostatných nájezdech zdolalo Británii 4:3 a Američané udolali v prodloužení houževnaté Rakušany 3:2.

Kurzovní lístek: 27.4.2024 Exchange s.r.o.