Češi přivítají Skoty v Edenu a Španěly na Letné

- Sport autor: red

Čeští fotbalisté mají jasno v tom, kde budou hrát domácí zápasy kvalifikace mistrovství Evropy 2012. O duely s hlavními konkurenty se rozdělí dva největší pražské stadiony.

Letos na podzim proti Skotsku se bude hrát ve slávistické Synot Tip Areně, poslední domácí zápas proti Španělsku se uskuteční v říjnu příštího roku ve sparťanské Generali Areně.

Dějiště zápasů schválil výkonný výbor na svém úterním zasedání, na němž se zabýval hlavně auditem a údajnou korupční aférou.

Další dvě utkání kvalifikace se budou hrát v Olomouci (proti Litvě) a Teplicích (Lichtenštejnsko). Přípravný zápas s Marokem letos v srpnu se uskuteční v Liberci. Většinu dalších přípravných utkání letos i příští rok by chtěl trenér Michal Bílek sehrát na půdě soupeřů.

Program české reprezentace - rok 2010:

22. května: ČR - Turecko (New Jersey, USA), 26. května: USA - ČR (Hartford, USA), 11. srpna: ČR - Maroko (Liberec), 7. září: ČR - Litva (Olomouc), 8. října: ČR - Skotsko (Praha, Synot Tip Arena), 17. listopadu: příprava (přednostně venku), Rok 2011: 9. února: příprava (přednostně venku), 29. března: ČR - Lichtenštejnsko (Teplice), 4. června: příprava (soupeř v jednání), 10. srpna: příprava (přednostně venku), 7. října: ČR - Španělsko (Praha, Generali Arena), 12. a 16. listopadu: případná baráž.

Tagy: Češi 2012 me fotbal kvalifikace

Zdroje: ČTK