Dnes je sobota 27. dubna 2024., Svátek má Jaroslav
Počasí dnes 16°C Polojasno

Česká hokejová dvacítka porazila Švýcary a postupuje

Čeští junioři se radují ze vstřelené branky | zdroj: Profimedia

Čeští hokejisté zdolali na mistrovství světa dvacítek v Göteborgu 4:2 Švýcarsko a udrželi třetí místo v základní skupině B. V úterním čtvrtfinále čeká svěřence trenéra Patrika Augusty druhý tým z „áčka“, kterým bude Kanada, nebo Německo.

Švýcaři půjdou ze čtvrté pozice na domácí Švédsko, které ovládlo skupinu.

Obhájce stříbra z minulého šampionátu v kanadském Halifaxu dostaly do náskoku dvě využité přesilovky. Ve 13. minutě otevřel skóre Matyáš Šapovaliv a v polovině utkání zvýšil Robin Sapoušek. Do konce druhé třetiny smazali ztrátu Simon Meier a Julien Rod, ale druhou českou výhru ze čtyř utkání na turnaji zařídil po akci Tomáše Galvase Kulich a pojistku přidal Hamara.

Česko - Švýcarsko 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Göteborgu - skupina B:

Branky a nahrávky: 13. Šapovaliv (Melovský, Hamara), 31. Sapoušek (Becher, Kulich), 53. Kulich (T. Galvas, Melovský), 56. Hamara (Becher) - 35. S. Meier (Dionicio, Terraneo), 40. Rod (G. Weber, Dionicio). Rozhodčí: Björk (Švéd.), Kohlmüller (Něm.) - Faucher (Kan.), Rozitis (Lot.). Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváci: 1592.

Kurzovní lístek: 27.4.2024 Exchange s.r.o.