České tenistky v Itálii prohrávají 0:2

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 20. 4. 2013 17:23) - Tenis autor: Michal Polák

České tenistky prohrávají v semifinále Světové skupiny Fed Cupu v Itálii 0:2  a vzdaluje se jim sen o třetím triumfu v soutěži po sobě. V úvodní dvouhře na antuce v Palermu nestačila Lucie Šafářová na favorizovanou domácí jedničku Saru Erraniovou a sedmé hráčce světa podlehla 4:6, 2:6. Neuspěla ani týmová jednička Petra Kvitová, která podlehla Robertě Vinciové 4:6 a 1:6.

Lucie Šafářová

Lucie Šafářová,zdroj: Mediafax

České tenistky prohrávají v semifinále Světové skupiny Fed Cup v Itálii 0:1. V úvodní dvouhře na antuce v Palermu nestačila Lucie Šafářová na favorizovanou domácí jedničku Saru Erraniovou a sedmé hráčce světa podlehla 4:6 a 2:6. 

Hrdinka loňského finále v Praze proti Srbsku Šafářová utrpěla první porážku v soutěži po čtyřech zápasech. Srovnat stav může v druhém dnešním singlu česká jednička Petra Kvitová proti Robertě Vinciové. 

České obhájkyně titulu utrpěly svou poslední porážku v soutěži právě s Italkami v semifinále před třemi lety, na římské antuce tehdy nezískaly ani bod. Ani nynější souboj nerozehrály svěřenkyně kapitána Petra Pály ideálně, Šafářová dokázala vzdorovat domácí jedničce jen v první sadě. 

Tu přitom nezačala dobře, prohrála prvních pět fiftýnů a přišla tím hned o svůj úvodní servis. Rychle se ale oklepala a srovnala na 1:1. Začátek, poznamenaný krátkou dešťovou přeháňkou, se proměnil v přehlídku ztracených podání, prvních pět gamů totiž skončilo brejkem. 

Šafářovou zlomil pátý setbol

Až Erraniová v šesté hře zlomila nezvyklou sérii a od té doby si naopak obě hráčky držely servis až do konce úvodní sady. Šafářová o první set usilovně bojovala a několikrát rozbouřila hlučnou skupinu českých příznivců na prořídlých tribunách okolo arény. Za stavu 4:5 při podání Erraniové dokonce Češka útočnou hrou smazala ztrátu 0:40, pátý setbol už ale neodvrátila a italská favoritka získala potřebný klid. 

Brněnská rodačka v jediném předešlém souboji před čtyřmi lety v Barceloně zvítězila dvakrát 6:3, Erraniová ale dokazovala, že od té doby udělala velký pokrok. Po dvorci se skvěle pohybovala, vracela i zdánlivě prohrané míče a Šafářovou už v druhém setu k ničemu nepustila. Pětadvacetiletá Italka za pár minut odskočila do vedení 4:0, a i když o rok starší Češka nesložila zbraně, na favoritku recept nenašla. 

České tenistky usilují o třetí triumf ve Fed Cupu po sobě. Od porážky v Římě z roku 2010 vyhrály sedm zápasů.

Tagy: Česko Itálie fed cup

Zdroje: ČTK