Dnes je pátek 5. března 2021., Svátek má Kazimír
Počasí dnes 2°C Dešťové přeháňky

Česko bude kandidovat na pořádání ME do 21 let v roce 2015

Česko bude kandidovat na pořádání ME do 21 let v roce 2015
V tiskovém centru FAČR se 13. prosince 2011 uskutečnila tisková konference po jednání Výkonného výboru Fotbalové asociace České republiky. Na snímku předsedu FAČR Miroslav Pelta. JAKUB POLÁČEK / MEDIAFAX | zdroj: Tisková zpráva

Fotbalová asociace ČR se rozhodla kandidovat na pořádání mistrovství Evropy hráčů do 21 let v roce 2015. Ucházela se už o šampionát v roce 2013, ale letos v lednu jen těsně prohrála s Izraelem. O rozhodnutí informoval předseda FAČR Miroslav Pelta po zasedání výkonného výboru.

Český fotbal se ucházel o nejbližší šampionát jednadvacítek s tím, že by ho pořádal v Praze na Letné a v Edenu, Olomouci a Uherském Hradišti. Nakonec dostal přednost Izrael. Představitelé UEFA neuvedli, jak hlasování třináctičlenného výkonného výboru dopadlo. Podle zákulisních informací ale Izrael získal osm hlasů, Česká republika pět. I proto už tehdy FAČR uvedla, že zváží další kandidaturu, a v úterý ji potvrdila. "Zasloužíme si, abychom šli znovu do boje. Předtím jsme těsně prohráli a někdy to tak bývá, že je třeba prohrát, abychom později vyhráli," uvedl Pelta. "Máme podporu ministerstva školství. Navíc za poslední rok jsme měli nejúspěšnější reprezentace ze všech účastnických zemí UEFA. Proto věřím, že je to správné rozhodnutí," dodal. Právě úspěchy mládežnických reprezentací v uplynulém roce podle předsedy FAČR nové kandidatuře pomohou. Sedmnáctka skončila pátá na ME a poprvé postoupila na MS, devatenáctka má stříbro z ME a jednadvacítka byla na ME třetí. "Je to velký úspěch, který podle mě nebyl doceněn, jak by si zasloužil. Já sám jsem si to plně uvědomil až nyní při losu mistrovství Evropy, kdy mi činovníci ostatních zemí chodili gratulovat, jak se našim reprezentacím daří," prohlásil Pelta. Zatím nejsou jasné detaily kandidatury, ale pravděpodobně se bude vycházet z té minulé, kterou rovněž vedl Petr Fousek, jenž bude osloven i tentokrát. "Dnes jsme pouze deklarovali, že do toho znovu půjdeme. Začínáme od nuly, konkrétní podobu kandidatury teprve budeme připravovat. Ale máme tu zkušenost z minula a víme, kde jsme měli slabiny, a zapracujeme na tom. Půjdeme ale podobnou cestou. Byl jsem pověřen, abych znovu oslovil Petra Fouska," uvedl Pelta. Česko pořádalo mistrovství Evropy do 19 let v roce 2008 a turnaj sedmnáctek v roce 1999.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,170 26,270
USD 21,880 22,020
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma