Český tenista Veselý si zahraje v Melbourne finále juniorky

- Sport autor: red

Český tenista Jiří Veselý bude hrát na grandslamovém Australian Open o juniorský titul. Nejvýše nasazený hráč v pátek porazil v semifinále Brita George Morgana 6:3, 6:4 a ještě neztratil v turnaji set.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Finálovým triumfem by v Melbourne navázal na loňský úspěch Karolíny Plíškové z dvouhry juniorek.

Sedmnáctiletý Veselý je světovou juniorskou jedničkou a poprvé je nejvýše nasazený v grandslamové juniorce. "Je to něco speciálního a znamená to víc tlaku, ale zároveň i více motivace, abych turnaj vyhrál," řekl rodák z Příbrami, který trénuje v Prostějově. Ve finále se utká s domácím nenasazeným hráčem Lukem Savillou a už dnes navíc může Veselý získat titul spolu se Slovákem Filipem Horanským ve čtyřhře.

Trénerem je otec

Veselý strávil v mládí deset let v Německu s otcem a trenérem Jiřím Veselým. Předloni vyhrál Pardubickou juniorku a loni slavil úspěch na premiérové olympiádě mládeže - v Singapuru získal zlato ve čtyřhře s Britem Oliverem Goldingem.

Ve finále ženské čtyřhry triumfoval nejvýše nasazený pár Gisela Dulková, Flavia Pennettaová po vítězství 2:6, 7:5, 6:1 nad bělorusko-ruskou dvojicí Victoria Azarenková, Maria Kirilenková. Argentinsko-italské duo vybojovalo první společný grandslamový titul. Loni Dulková s Pennettaovou získaly sedm titulů na okruhu WTA a na grandslamech postoupily vždy minimálně do čtvrtfinále, ale jejich nejlepším výsledkem v nich bylo wimbledonské semifinále.

Tagy: tenis

Zdroje: ČTK