Český úspěch v Rakousku. Smutná rozdrtila soupeřky

- Lyžování autor: art

Ještě loni reprezentovala Rakousko, teď jezdí za Česko a vyhrává! Kateřina Smutná ovládla závod série Ski Classics, rakouský Kaiser Maximilian Lauf na 60km. Z mužů si vedl nejlépe Petr Novák, který dojel sedmý, Lukáš Bauer byl třiadvacátý. 

Smutná ještě jako rakouská reprezentantka loni po vítězství na Vasaloppetu

Smutná ještě jako rakouská reprezentantka loni po vítězství na Vasaloppetu,zdroj: Profimedia.cz

Smutná reprezentuje Českou republiku od této sezóny. V Rakousku porazila o 11 sekund Astrid Oyre Slindovou z Norska a dostala se na druhé místo v průběžném pořadí seriálu.

Smutná, jež jezdí za Team Santander, v sezoně vyhrála ve švýcarské Pontresině prolog na osm kilometrů a v La Sgambedě na 30 km byla druhá. Protože nejela Vasaloppet China v Čchang-čchunu, není v čele Ski Classics. Ten vede Britta Johansson Norgrenová ze Švédska, která dnes dojela do cíle třetí.

Smutná profitovala z toho, že si jako jedna ze dvou lyžařek nechala namazat stoupací vosk, zatímco ostatní soupeřky jely soupaž na hladkých lyžích. "Bylo to správné rozhodnutí," prohlásila Smutná. "Byl to hodně těžký závod kvůli podmínkám, ale lyže fungovaly super," komentovala česká lyžařka husté sněžení.

Mezi muži se na dalších místech za vítězem seřadili v závěrečném spurtu Nor Tord Asle Gjerdalen a jeho krajan Stian Hoelgaard. Novák ztratil na vítěze necelé tři sekundy, Bauer byl zpět o více než půl minuty.

"Pořadatelé nestíhali uklízet sníh z trati. Přitom říkali, že mají připraveno pět strojů, a slibovali, že v rámci možností bude trať udržovaná. Nezvládli to ani jednou, takže jsme chvílemi měli sníh do půlky lýtek," popisoval v tiskové zprávě Bauer.

Tagy: běžecké lyžování

Zdroje: ČTK