Češky začaly finále Fed Cupu famózně! Nad Srbkami vedou 2:0

- Tenis autor: Danica Klein

AKTUALIZOVÁNO. České tenistky si v prvním hracím dnu finále Fed Cupu proti Srbkám užívaly podporu vyprodané O2 areny v Praze. Shodly se, že v lepší atmosféře ještě nikdy nehrály. Úvodní dva zápasy, po kterých Češky vedou 2:0 a dělí je bod od obhajoby tituly, podle pořadatelů navštívilo 13.585 diváků. 

Lucie Šafářová

Lucie Šafářová,zdroj: Mediafax

"Před tolika lidmi jsem asi ještě nehrála. Určitě ne před tolika, kteří fandí jen mně. O2 arena je krásná hala, byl to úžasný zážitek," řekla česká dvojka Lucie Šafářová

Jednička Petra Kvitová s ní souhlasila. "Atmosféra je tady vynikající, nikdy jsem to nezažila. Dodá to energii pro pozitivní boj a to mě baví. Užívala jsem si na kurtu každou chvíli," podotkla Kvitová po výhře 6:4 a 6:1 nad Jelenou Jankovičovou. 

Vyhrát doma je nepopsatelné

Přestože O2 arena byla oficiálně vyprodaná, dal se lístek ještě pár minut po začátku prvního zápasu poměrně bez problémů sehnat. Venku před halou postávaly desítky překupníků, kteří nabízeli vstupenky dokonce i hodně pod cenou. 

V hale panovala od začátku dobrá atmosféra, Šafářová publikum v úvodním utkání proti srbské jedničce Aně Ivanovičové rychle rozbouřila. "Atmosféra byla neskutečná, lidi mi moc pomohli. Bylo strašně pozitivní, když se po vyhraném míči celá hala zvedla. Vyhrát doma ve finále před takovou kulisou je nepopsatelné," dodala Šafářová

Spanilá jízda Kvitové

Když se česká dvojka po vítězném duelu vrátila v průběhu prvního setu druhého utkání na lavičku a zabrala ji kamera, O2 arena bouřlivě aplaudovala, což vyloudilo na její tváři úsměv. Se spoluhráčkami z týmu si pak mohla vychutnat spanilou jízdu Kvitové. 

Spokojení diváci bouřili a za stavu 5:0 v druhé sadě "rozjeli" mexickou vlnu. Zápas si užívaly i zbylé členky českého týmu. Deblistky Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou a náhradnice Klára Zakopalová usedly na lavičku zabaleny v české vlajce, povzbuzovaly a usmívaly se do kamer. Všechny věří, že v neděli dotáhnou finále k vítěznému konci.

Tagy: Praha O2 Arena tenis fed cup

Zdroje: ČTK