Federální derby v KHL zvládl lépe Slovan. Lev padl 1:2

- Hokej autor: Danica Klein

AKTUALIZOVÁNO. Hokejisté Lva Praha prohráli v prestižním souboji bývalých federálních partnerů se Slovanem Bratislava 1:2 a připsali si tak v Kontinentální lize desátou porážku z jedenácti posledních zápasů. Jedinou branku domácích vstřelil uzdravený Jakub Voráček. V dresu hostů se prosadil Michal Vondrka. Duel sledovalo 12.855 diváků, převahu v hledišti ale měl slovenský tým. Oficiálně tak vyprodáno nebylo. 

Česko-slovenské derby

Česko-slovenské derby,zdroj: levpraha.cz

I přes převahu fanoušků v hledišti patřil úvod zápasu domácím hráčům. Již po 15 sekundách mohl otevřít skóre Klepiš, brankáře Januse ale nepřekonal, stejně jako později po individuální akci Christensen. Slovan se do útočného pásma dostal až při Řepíkově vyloučení, gól ale nedal. Naopak mohl sám inkasovat. Novotný však trestné střílení nařízené za faul Sigaleta na něj neproměnil. 

V polovině první třetiny se již bratislavský celek začal výrazněji osmělovat i v útoku, otevřít skóre mohl Šatan, který ale nemířil přesně. V 17. minutě byl blízko úvodní branky Hossa, trefil však jen tyč. Do kabin šli nakonec radostněji hosté, 22 sekund před první přestávkou zapomněla obrana Lva na Kukumberga, který zajistil Slovanu vedení. 

Vynikající Janus

Diváky v Tipsport areně poté rozjásal ve 26. minutě jediný Čech v sestavě Slovanu Vondrka, který byl při hře čtyři na čtyři nejdůraznější na brankovišti a zajistil tak hostům dvoubrankové vedení. Lev nedokázal snížit ani při přesilovce čtyři na tři, následně navíc mohl potřetí inkasovat. Šatan ale Pöpperleho nepřekonal. 

Domácí nerezignovali a snažili se zápas zdramatizovat. Blízko snížení byli při Sigaletově trestu na začátku třetí části, Janus byl ale vynikající. Překonal jej až ve 49. minutě Voráček, který se vrátil do sestavy po zranění nohy. Vyrovnat už se Lvu nepodařilo, v pátém domácím zápase za sebou tak počtvrté prohrál.

Tagy: Praha Bratislava lev hokej KHL

Zdroje: ČTK