Českým vodákům se v Troji daří. První den máme tři zlaté!

- Vodní slalom autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Hned ve třech závodech Světového poháru dokázali naši reprezentanti vybojovat zlaté medaile. Kanoisté Stanislav Ježek a Kateřina Hošková a nakonec i kajakář Jiří Prskavec se radovali z prvenství. O prvenství kajakáře Jiřího Prskavce rozhodla diskvalifikace původního vítěze Josepha Clarkea z Británie kvůli příliš lehké lodi. Rozhodnutí jury potěšilo i Ondřeje Tunku, který se tím posunul na třetí místo.

Kanoista Stanislav Ježek

Kanoista Stanislav Ježek,zdroj: Profimedia.cz

Kanoista Stanislav Ježek vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu v Praze. Osmatřicetiletý domácí reprezentant byl v Troji nejlepší už v semifinále, ve finálové jízdě ještě zrychlil a při bezchybném výkonu v brankách porazil o 57 setin slovinského mistra Evropy Benjamina Savšeka. Třetí skončil Brit David Florence, druhý český finalista Tomáš Rak byl desátý.

Kanoistka Kateřina Hošková se postarala o druhý český triumf na Světovém poháru ve vodním slalomu v Praze. Stejně jako před ní Stanislav Ježek navázala na svůj semifinálový triumf a byla nejrychlejší i ve finálové jízdě. O 92 setin porazila rovněž bezchybnou australskou favoritku Jessicu Foxovou. Monika Jančová obsadila ve finále deváté místo.

I třetí sobotní závod na Světovém poháru ve vodním slalomu v Praze skončil českým triumfem. Jiří Prskavec vyhrál mezi kajakáři po diskvalifikaci původního vítěze Brita Josepha Clarkea, který porušil pravidlo o minimální hmotnosti lodi. Třetí díky tomu skončil další domácí reprezentant Ondřej Tunka. Spolu s vítěznými kanoisty Stanislavem Ježkem a Kateřinou Hoškovou vybojoval český tým v prvním finálovém dnu čtyři individuální medaile.

Tagy: vodní slalom

Zdroje: ČTK