Čeští jezdci skončili v kvalifikaci na Velkou cenu Aragonie mimo elitní desítku

- Auto-moto autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Ani jednomu z dvojice českých zástupců v kategorii Moto 3 se dnešní kvalifikace na Velkou cenu Aragonie příliš nevydařila. Jakub Kornfeil skončil dvanáctý, Karel Hanika třináctý a do závodu tak odstartují ze čtvrté (resp. páté) řady. Karel Abraham v kategorii MotoGP nepostoupil z první části kvalifikace a do závodu vyrazí z 23. pozice. 

Kvalifikaci MotoGP vyhrál Marc Márquez

Kvalifikaci MotoGP vyhrál Marc Márquez,zdroj: Profimedia.cz

Nejrychlejší čas Moto3 zajel na okruhu ve španělském Alcaňizu druhý muž průběžného pořadí mistrovství světa Enea Bastianini. Spolu s Italem se do první řady startovního roštu v neděli postaví Portugalec Miguel Oliveira a lídr šampionátu Danny Kent z Velké Británie.

V královské MotoGP už sedmou pole position v sezoně vybojoval mistr světa Marc Márquez ze Španělska. Kvalifikaci vyhrál v novém rekordu okruhu 1:46,635, vlastní dosavadní maximum z loňska vylepšil o více než půl sekundy.

Lídr šampionátu Valentino Rossi z Itálie vystartuje až ze šesté pozice. Před celkově třetím Márquezem má náskok 43 bodů, jen 23 bodů na něj ztrácí další Španěl Jorge Lorenzo, který se také dostal pod hodnotu bývalého rekordu a bude stát na roštu na druhém místě.

V Moto2 byl nejrychlejší úřadující mistr světa Esteve Rabat ze Španělska, ale v první řadě startovního roštu s ním bude stát díky třetímu času také Francouz Johann Zarco, který se už v neděli může stát novým šampionem. V případě vítězství bude slavit titul, pokud Rabat neskončí druhý, ale bude mu například stačit i deváté místo, pokud španělský rival nebude bodovat.

Výsledky kvalifikace na Velkou cenu Aragonie: 

Moto3: 1. Bastianini (It./Honda) 1:57,755, 2. Oliveira (Portug./KTM) -0,200, 3. Kent (Brit./Honda) -0,201, ... 12. Kornfeil -0,943, 13. Hanika (oba ČR/KTM) -0,978.

Moto2: 1. Rabat 1:52,232, 2. Rins (oba Šp./Kalex) -0,035, 3. Zarco (Fr./Kalex) -0,427.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 1:46,635, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,108, 3. Iannone (It./Ducati) -0,543, ... 23. Abraham (ČR/Honda) nepostoupil z první části kvalifikace.

Tagy: kvalifikace MotoGP Moto3

Zdroje: ČTK