Skvělý Hanika odstartuje do GP Británie z první řady

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 29. 8. 2015 20:20) - Auto-moto autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Karel Hanika obsadil v kvalifikaci kategorie Moto3 na zítřejší Velkou cenu Velké Británie druhé místo, když nestačil pouze na nejrychlejšího Španěla Jorgeho Navarra, za nímž zaostal o více než půl sekundy. 

Karel Hanika

Karel Hanika,zdroj: Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia

Devatenáctiletý Hanika tak dosáhl svého nejlepšího kvalifikačního výsledku v kariéře, ještě vylepšil dvě třetí místa z této sezony. Ze druhého místa bude startovat podruhé, v Sachsenringu se na něj posunul dodatečně po potrestání druhého muže kvalifikace Itala Eney Bastianiniho.

"Pro nás to byla velmi dobrá kvalifikace. V neděli pojedeme z první řady, což je vždy pozitivní," radoval se Hanika. "Vydařily se nám všechny tréninky, vždy jsme byli mezi nejlepšími osmi, takže jsem před závodem optimistický," pochvaloval si.

Svého nejrychlejšího času Hanika dosáhl v posledním ostrém kole. Z první řady vyjede potřetí v sezoně. Vedle Navarra ho v ní doplní lídr celkového pořadí šampionátu, domácí favorit Danny Kent.

"Na začátku kvalifikace jsme dobře spolupracovali s týmovými kolegy. Závěr byl ale loterie. Podařilo se mi využít vzduchového pytle za Jorgem Navarrou a zajel svůj nejlepší čas. V neděli nebude snadné držet s ním a Dannym krok. Doufám ale, že budu bojovat v hlavní skupině," řekl Hanika.

Startovní pozice v první řadě zatím Hanika nedokázal zužitkovat ve výrazný výsledek v závodě. Ve Velké ceně Nizozemska, kde byl v kvalifikaci třetí, skončil nakonec na osmé příčce. Při Velké ceně Německa se ze druhého místa na startu propadl o jedenáct příček na 13. pozici.

Kvalifikaci MotoGP pošesté v sezoně vyhrál Španěl Marc Márguez, kterého na startu nedělního závodu v první řadě doplní krajané Jorge Lorenzo a Dani Pedrosa. Abraham, kterého čeká druhý závod po červnové operaci vykloubeného palce na levé noze, v kvalifikaci porazil jen Alexe de Angelise ze San Marina a vyjede z osmé řady.

Výsledky sobotní kvalifikace na Velkou cenu Velké Británie: 

Moto 3: 1. Navarro (Šp./Honda) 2:12,440, 2. Hanika (ČR/KTM) -0,539, 3. Kent (Brit./Honda) -0,604, ... 13. Kornfeil (ČR/KTM) -1,618.

Moto2: 1. Lowes (Brit./Speed Up) 2:06,345, 2. Rins (Šp./Kalex) -0,058, 3. Zarco (Fr./Kalex) -0,074.

MotoGP: 1. M. Márguez (Šp./Honda) 2:00,234, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,288, 3. Pedrosa (Šp./Honda) -0,482, ... 24. Abraham (ČR/Honda) nepostoupil z první části kvalifikace.

Tagy: MotoGP Grand Prix Moto3

Zdroje: ČTK