Dnes je pondělí 10. května 2021., Svátek má Blažena
Počasí dnes 11°C Skoro jasno

Chodkyně Drahotová je v šoku: Měla pozitivní test na doping, vinu ale odmítá

Chodkyně Drahotová je v šoku: Měla pozitivní test na doping, vinu ale odmítá
Chodkyně Anežka Drahotová na evropském šampionátu v Berlíně v roce 2018 | zdroj: Profimedia

Česká chodkyně Anežka Drahotová měla v létě 2018 pozitivní dopingový nález. Dvojnásobná medailistka z mistrovství Evropy ale vinu odmítá a do vyjasnění situace nebude závodit.

Jak nyní informoval Antidopingový výbor ČR, pozitivní vzorek pochází z 31. července 2018, tedy krátce před tím, než Drahotová získala stříbro na evropském šampionátu v Berlíně.

 „Jsem v šoku a nechápu to. Nedopuju! Požádám o analýzu B vzorku. Seznámíme se s tím, co jsem měla porušit, a pak se k tomu vyjádřím. Než se věc vyjasní, nebudu startovat na závodech. Prosím pochopte, že k tomu zatím nebudu říkat víc,“ uvedla pětadvacetiletá chodkyně.

Ohrožena je minimálně její účast na mistrovství Evropy v chůzi družstev 16. května v Poděbradech. Na olympijské hry ještě nemá splněný ostrý limit Světové atletiky, ale mohla by mít šanci na účast díky postavení ve světovém žebříčku.

Kromě stříbra z Berlína má Drahotová ve sbírce také bronz v závodu na 20 km z ME 2014 v Curychu. Před sedmi lety rovněž ovládla juniorské mistrovství světa v Eugene na trati 10 km ve světovém rekordu. O rok dříve se stala juniorskou evropskou šampionkou.

Zdroje:
Profimedia, ČT sport

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 25,550 25,650
USD 21,020 21,160
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma