Čínský majitel Slavie hrozí svazu. Za únik informací ukončí sponzorství

- Fotbal autor: von

Hledání nového trenéra fotbalové Slavie Praha může mít nečekanou dohru. Klub obvinil Fotbalovou asociaci ČR z úniku detailních informací o příchodu trenéra Luboše Kozla. Čínský majitel pražského týmu dokonce pohrozil i vypovězením sponzorské smlouvy. Asociace obvinění popírá.

Čínská společnost CEFC vlastní pražskou Slavii, kde ji zastupuje Jaroslav Tvrdík, ale sponzoruje i český svaz

Čínská společnost CEFC vlastní pražskou Slavii, kde ji zastupuje Jaroslav Tvrdík, ale sponzoruje i český svaz,zdroj: Profimedia.cz

Slavia hledá nástupce za Dušana Uhrina mladšího, který byl v pondělí odvolán. Server efotbal.cz v úterý pozdě večer přinesl informaci, že se Slavia dohodla s Kozlem na tříletém kontraktu s platem 400 tisíc korun měsíčně plus 100 tisíc za každé ligové vítězství. Slavia potvrdila jednání, ale ohradila se proti zveřejněným detailům. Podle vršovického celku byla zdrojem FAČR.

"Generální ředitel klubu (Martin Krob) z pověření představenstva vede jednání s Lubošem Kozlem o podmínkách spolupráce. Únik údajných platových a dalších podmínek ze strany zaměstnavatele trenéra Luboše Kozla vážně poškodil jednání obou stran a vedení SK Slavia Praha ho považuje za mimořádně neetický a neprofesionální. Jednání zaměstnanců FAČR klub vážně poškodilo," stojí v prohlášení Slavie, podle které jde o nepravdivé informace.

Konec partnerství, nebo jenom nedorozumění?

Vedení Slavie bude hledat viníka a nevyloučilo možné další kroky. "V případě, že by se potvrdilo, že se jedná o úmyslné poškození SK Slavia Praha, vypovíme naše partnerství s FAČR," řekl zástupce majoritního vlastníka Slavie, společnosti CEFC Group, Tomáš Bůzek.

Asociace odmítla jakoukoli vinu na úniku informací. "FAČR se na údajném úniku informací nemohla podílet, neboť neobdržela od klubu SK Slavia Praha žádnou oficiální výzvu k jednání za účasti všech tří stran. Nikdo z FAČR ani logicky nebyl účasten jednání ohledně finančních podmínek plánovaného kontraktu. Informace, které se objevily v médiích, proto pochopitelně nemohly pocházet ze strany FAČR," uvedl tiskový mluvčí FAČR Ondřej Lípa.

Pětačtyřicetiletý Kozel hrával ve Slavii v letech 1994 až 2001 a patří k oblíbencům fanoušků. Po konci kariéry působil ve Slavii i jako asistent trenéra. Následně jako hlavně trenér vedl Jablonec a od roku 2009 Duklu, kde letos v létě skončil a ujal se reprezentační devatenáctky.

Tagy: Slavia Praha FAČR český fotbal

Zdroje: ČTK