Clijstersová je nažhavená na French Open, věří si i na vítězství

- Sport autor: red

Belgická tenistka Kim Clijstersová věří, že by mohla na blížícím se French Open uspět, ačkoli ještě není na sto procent zdravotně v pořádku. Antuka přitom rozhodně nepatří k jejím nejsilnějším povrchům, v Paříži navíc současná dvojka světového žebříčku hrála naposledy před pěti lety.

"Výhodou je, že jsem naladěna stejně jako během minulých grandslamů. Vím, že když budu hrát dobrý tenis, mohu vyhrát," citoval ji dnes belgický list La Capitale. "Tento postoj je nesmírně důležitý, a to i přesto, že z fyzického hlediska to ještě není úplně ono," dodala druhá hráčka pořadí WTA.

Clijstersová na Roland Garros nehrála od roku 2006. V letech 2001 a 2003 sice došla až do finále, avšak v obou případech prohrála. Na antuce navíc od roku 2006 odehrála jen jediný zápas.

"Moje neúčast v Paříži loni byla největším zklamáním sezony 2010, snad s výjimkou vyřazení ve čtvrtfinále Wimbledonu. Je dobré, že mohu zase začít hrát. Mám do toho opravdu velkou chuť," prohlásila Clijstersová.

Připustila ale také, že její zdravotní stav ještě není stoprocentní. V poslední době Clijstersovou sužovaly potíže s ramenem, kotníkem i zápěstím, proto nehrála ani fedcupové semifinále proti Česku. "Ještě cítím malou bolest, ale dobře utažená bandáž na kotníku mi dává jistotu," doplnila.

Tagy: tenis

Zdroje: ČTK