Dallas před sezonou NHL posílil o slavné hráče minulosti

- Hokej autor: Sebastian Kantor

Klub Dallas Stars se před sezonou NHL neposílil pouze o hrající legendu Jaromíra Jágra, ale i v zákulisí o slavné osobnosti nedávné minulosti. Nový Jágrův zaměstnavatel angažoval do různých pozic Mikea Modana, Marka Recchiho a Martyho Turca.

Mike Modano

Mike Modano,zdroj: wikipedia

Dallas oznámil příchod zvučného tria ve čtvrtek v hale American Airlines Center v rámci oslav 20 let vzniku klubu po přestěhování z Minnesoty. Největší ohlas vzbudil návrat Modana, jenž je nejslavnějším hráčem klubové historie a drží v týmu většinu ofenzivních rekordů. 

"Je to Wayne Gretzky Dallasu. Je to Wayne Gretzky amerického hokeje. Museli jsme ho získat zpět. Nemyslím, že bychom bez něj na tomto trhu mohli být úspěšní," uvedl majitel Stars Tom Gagliardi. 

Modano hrál za klub v letech 1989-2010, poslední sezonu kariéry pak strávil v Detroitu. Nyní bude pracovat společně s Gagliardim a prezidentem klubu Jimem Litesem v několika rolích, například bude jednat s místními podnikateli. 

Jako poradce u hokejových záležitostí bude v Dallasu působit trojnásobný vítěz Stanley Cupu Mark Recchi, jenž se zná ze společného působení s Jágrem a další letní posilou Rayem Whitneym. Bývalý gólman klubu Turco bude pracovat jako expert při televizních klubových přenosech.

Tagy: dallas

Zdroje: ČTK