Počasí dnes 8°C Slabý déšť

Další české zlato vybojoval na divoké vodě Prskavec

Jiří Prskavec | zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Český kajakář Jiří Prskavec ovládl po semifinále také finále vodních slalomářů, když na japonském kanále neměl konkurenci. Vylepšil své bronzové umístění z olympijských her v Riu a slaví zlatý úspěch.

Druhého Jakuba Grigara ze Slovenska porazil Prskavec o více než tři sekundy a suverénně splnil roli hlavního favorita závodu. Třetí skončil Němec Hannes Aigner. Prskavec získal v Tokiu pro Česko druhou zlatou medaili po střelci Jiřím Liptákovi a celkově pátý cenný kov. Na kanále Kasai se mezi trojici nejlepších prosadil i stříbrný kanoista Lukáš Rohan.

Úřadující mistr světa Prskavec postoupil do závěrečných bojů o titul z prvního místa. S tlakem se vyrovnal, nechyboval a na druhém mezičase měl náskok více než čtyři sekundy na v té chvíli vedoucího Grigara. V závěrečné části oproti čtyřiadvacetiletému Slovákovi lehce ztratil, ale přesto měl v cíli propastný náskok 3,22 sekundy. Svoji poslední jízdu v Tokiu zajel v nejrychlejším čase dne 91,63.