Davis Cup v Belgii: Berdych zahájí duelem s Rochusem

- Sport autor: red

Tomáš Berdych rozehraje utkání tenistů v prvním kole Davisova poháru proti Belgii. Soupeřem české dvojky bude v pátek od 13:00 na měkké antuce v Bree Olivier Rochus.

Druhu dvouhru obstarají Radek Štěpánek a Xavier Malisse. Pořadí zápasů určilo páteční losování. 

Češi se v Belgii pokusí odrazit ke stejné cestě jako loni, kdy poprvé po 29 letech postoupili do finále. V boji o salátovou mísu v prosinci ale nestačili na Španělsko, kterému podlehli 0:5. 

"Přijeli jsme sem vyhrát a těžko se můžeme vymlouvat na to, že bude kurt měkký a budou tam díry," řekl kapitán Jaroslav Navrátil v Belgii. "Papírovými favority jsou Češi. Oni musí vyhrát, což je občas dobré pro tým, když nemá co ztratit," uvedl Malisse, který porazil českou jedničku Štěpánka začátkem února na turnaji v San Jose.

Do čtyřhry Navrátil tradičně nahlásil zbývající členy týmu Lukáše Dlouhého a Jana Hájka, ale v sobotu tým určitě změní. Belgičané spoléhají na dvojici Olivier Rochus, Steve Darcis. 

Nedělní program pak otevře souboj jedniček Štěpánka s Olivierem Rochusem a zápas uzavřou Tomáš Berdych a Mallise, bývalý devatenáctý hráč světa, který se po dvou letech vrátil do stovky žebříčku. 

S Belgií hrají Češi již pojedenácté v historii a mohou vylepšit bilanci 7:3. Předloni snadno vyhráli v Ostravě, ale naposledy na belgické půdě před jedenácti lety v Gentu prohráli. 

Program: 

Belgie - Česká republika (Bree, antuka): 
Pátek: 13:00 O. Rochus (59. dvouhra ATP) - Berdych (25.), Malisse (87.) - Štěpánek (17.)
Sobota: 14:00 Darcis, O. Rochus - Dlouhý, Hájek
Neděle: 13:30 O. Rochus - Štěpánek, Malisse - Berdych.

Přímé přenosy odvysílá ČT2.

Tagy: Česko Belgie tenis Berdych

Zdroje: ČTK