Dnes je neděle 17. ledna 2021., Svátek má Drahoslav
Počasí dnes -9°C Polojasno

Davis Cup v pátek rozehraje Štěpánek proti Seppimu

Davis Cup v pátek rozehraje Štěpánek proti Seppimu
V ostravském magistrátu se 9. února 2012 konalo losování 1. kola Světové skupiny Davisova poháru (10. – 12. února, ČEZ Aréna Ostrava) mezi Českou republikou a Itálií (10. – 12. února, ČEZ Aréna Ostrava). Na snímku aktéři první páteční dvouhry zleva Andreas Seppi a Radek Štěpánek. DAVID PROCHÁZKA / MEDIAFAX | zdroj: Archiv

Zápas 1. kola Davisova poháru mezi tenisty České republiky a Itálie v pátek v 16 hodin rozehraje domácí dvojka Radek Štěpánek s hostující jedničkou Andreasem Seppim. Po nich půjdou na kurt Tomáš Berdych a Simone Bolelli, který v nominaci figuruje místo nemocného Potita Staraceho.

Do sobotní čtyřhry nehrající kapitáni předběžně nominovali Lukáše Rosola s Františkem Čermákem a Daniele Bracialliho se Staracem, který od pondělka laboruje s nachlazením a teplotami a dosud netrénoval. Složení párů však mohou obě strany změnit ještě dopoledne před utkáním, které se bude hrát od 15 hodin. "Trošku jsme čekali, že nasadí Bolelliho, protože Starace celý týden netrénoval," glosoval los kapitán českého výběru Jaroslav Navrátil. Šestadvacetiletý Bolelli je momentálně 135. ve světovém žebříčku, ale s Berdychem má ze čtyř zápasů vyrovnanou bilanci vzájemných utkání. Posledně českou jedničku vyřadil na jaře 2009 na antuce na mezinárodním mistrovství Francie v Roland Garros. "Mám mu co vracet. Příjemnější by určitě bylo, aby ta statistika byla pozitivní, ale tady bude všechno jinak. Mám domácí kurt, který mi zatím opravdu maximálně sedí, forma je, jak má být. Myslím, že to dobře dopadne," řekl Berdych, čerstvý vítěz turnaje v Montpellier. Italové se do elitní skupiny vrátili po dvanácti letech. Vítěz soutěže z roku 1976 ví, že čelit na domácí půdě Berdychovi se Štěpánkem bude složité. "Můžeme říkat, že chceme vyhrát, ale zároveň jsme realisté a musíme vnímat, že proti nám stojí opravdu silný soupeř," řekl nehrající kapitán Corrado Barazzutti. Ostravská partie bude jedenáctým vzájemným soubojem obou zemí v Davisově poháru. Češi vedou v průběžné bilanci 7:3, poslední utkání skončilo před sedmnácti lety v Neapoli na antuce vítězstvím českého výběru 4:1. Nejznámější bitvu o salátovou mísu však obě reprezentace svedly v pražském finále Světové skupiny v roce 1980, v níž si čeští tenisté po výhře zajistili jediné prvenství v dosavadní historii. Jednotlivé hrací dny startují v 16:00, 15:00 a 13:00 a ostravská hala je už takřka zcela vyprodána. Poprvé v historii bude utkání Davisova poháru na českém území sledovat "jestřábí oko".

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,660 21,780
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma