Do přípravy hokejistů se zapojí Furch, Hertl, Roth a Orsava

- Hokej autor: Danica Klein

Trenér českých hokejistů Alois Hadamczik pozval do přípravy před mistrovstvím světa po dvou zástupcích vyřazených semifinalistů extraligy. Z pražské Slavie dostali se připojí k reprezentaci brankář Dominik Furch a útočník Tomáš Hertl, z Třince byli povoláni bek Vladimír Roth a útočník Jakub Orsava. Brzy třiadvacetiletého Furcha čeká v dresu národního týmu premiéra. 

Trenér Alois Hadamczik

Trenér Alois Hadamczik,zdroj: Profimedia.cz

V kádru zůstávají všichni hráči, kteří se zúčastnili dosavadních přípravných kempů v Kravařích a v Jindřichově Hradci, kde ve středu a ve čtvrtek sehráli čeští hokejisté první zápasy v rámci Euro Hockey Challenge proti Lotyšsku. 

V nominaci je nyní 30 hráčů - tři brankáři, jedenáct obránců a 16 útočníků. Mezi nimi i beci Michal Barinka z Vítkovic, Petr Čáslava z Čerepovce a útočník Michal Vondrka ze Slovanu Bratislava, kteří léčili v minulých dnech zdravotní neduhy. 

Na jihu Čech vedl tým kvůli inspekční cestě hlavního kouče Aloise Hadamczika do zámoří a zranění asistenta Josefa Palečka generální manažer Slavomír Lener. Hadamczik se po návratu připojí k týmu na pondělním srazu v pražské Tipsport Aréně. 

Následně v pátek a v sobotu 12. a 13. dubna čekají hokejisty v Řeznu a Selbu duely EHCh s Německem. V dalším týdnu se představí v pražské Tipsport Aréně se Slovenskem a pak i v odvetě v Bratislavě. Generálkou na šampionát bude od 25. do 28. dubna turnaj Euro Hockey Tour v Brně. 

Tagy: příprava

Zdroje: ČTK