Do sparťanské přípravy naskočí i Švejdík s Abenou

- Sport autor: red

Osmadvacetiletý Ondřej Švejdík bude první novou tváří, která se objeví na pondělním startu přípravy sparťanských fotbalistů. Někdejší záložník Mladé Boleslavi přichází do mistrovského kádru na dvoutýdenní testy, naposledy působil v nizozemském Groningenu.

Další testovanou novou tváří bude i kamerunský záložník Martin Abena, který dosud hrál v Dunajské Stredě.

Švejdík, Abena a jejich noví spoluhráči se v pondělí ráno hlásili v tréninkovém centru na Strahově. "Jsme dohodnuti na dvoutýdenních testech a poté se domluvíme, zda budeme ve spolupráci pokračovat, či nikoliv," vysvětlil podmíněný pobyt opavského odchovance letenský personální ředitel Jakub Otava.

Mezinárodní zkušenosti

Švejdík hrával dříve také za Bohemians Praha, za Mladou Boleslav nastoupil naposledy před čtyřmi lety a z české ligy odcházel s bilancí 70 utkání a jednoho gólu. V nizozemské nejvyšší soutěži odehrál 59 zápasů a dvakrát se zapsal mezi střelce, ale v závěrů svého angažmá doléčoval zranění nohy a nyní je volným hráčem, který by rád na Letné restartoval svoji slibně rozjetou kariéru.

Urostlý čtyřiadvacetiletý Abena hrával ve Francii, Íránu, řecké Škodě Xanthi a naposledy v Dunajské Stredě, za kterou dosud odehrál třicet utkání a dvakrát se zapsal mezi střelce.

Letenští vstoupí do sezony utkáním proti Liverpoolu

Ve Spartě zatím k velkému pohybu v hráčském kádru nedošlo. Svoje hostování už ukončil Štěpán Vachoušek, jenž se vrátil do Teplic, v těchto dnech je žhavým tématem především odchod slovenského záložníka Juraje Kucky. Po tom touží především FC Janov a jeho zástupci nejspíš už v tomto týdnu budou se Spartou domlouvat případný přestup do Itálie. Nabídky jsou i na Bonyho Wilfrieda, ale žádná z nich ani zdaleka nesplňovala představy pražského klubu.

Sparta také jedná o dotažení hostování dvou jeho krajanů z Pobřeží slonoviny, kteří se objevili na testech v Praze už v prosinci. Ti ale i v případě dohody s jejich mateřskými kluby budou zatím trénovat jen s druholigovou juniorkou.

Letenští vstoupí do jarní sezóny už 17. února domácím duelem v Evropské lize proti Liverpoolu. Během zimní přípravy je čeká kondiční soustředění v Krkonoších a také dva herní kempy v zahraničí, doma přípravná utkání hrát nebudou.

Tagy: fotbal sparta

Zdroje: ČTK