Dopingová hříšníci z Ruska ovládli druholigový biatlon

- Lyžování autor: von

Mistrovství Evropy v Polsku mělo být reklamou na blížící se světový šampionát. Jenže úspěchy ruských biatlonistů Alexandra Loginova a Iriny Starychové ve vytrvalostním závodě biatlonu spíše uškodil. Oba závodníci totiž nastoupili a uspěli krátce po vypršení trestu za doping. Češi v závodě propadli.

Ruský dopingový hříšník Alexander Loginov slaví chvíli po trestu triumf na biatlonovém ME v Polsku

Ruský dopingový hříšník Alexander Loginov slaví chvíli po trestu triumf na biatlonovém ME v Polsku,zdroj: Profimedia.cz

Mužský závod na 20 km ruští reprezentanti zcela ovládli. V první šestici zabrali pět míst, jejich hegemonii narušil pouze stříbrný Krasimir Anev z Bulharska. Českým biatlonistům závod nevyšel, nejlepší z nich Jaroslav Soukup obsadil 32. místo s pěti trestnými minutami.

Také v závodě žen mělo Rusko dvě zástupkyně na stupních vítězů. Za Starychovou doběhla její krajanka Světlana Slepcovová, třetí byla Anastasija Merkušynová z Ukrajiny. Nejlepší z českého tria byla na 21. pozici Lea Johanidesová.

Vítková šetřila síly

Členka reprezentačního A týmu Veronika Vítková, jež využívá ME jako přípravu na únorový světový šampionát v Hochfilzenu, zasáhne až do pátečního sprintu.

Čtyřiadvacetiletý Loginov neprošel v listopadu 2013 na Světovém poháru v Östersundu testem na krevní doping EPO. Na pozitivní nález čtyřnásobného juniorského mistra světa se přišlo až po roce díky zpětné kontrole odebraných vzorků. Dvouletý distanc obdržel předloni v červenci. Po nedávném návratu k biatlonu stihl před ME pět startů v nižším Poháru IBU, v nichž vybojoval tři prvenství.

Devětadvacetiletá Starychová měla pozitivní test na EPO při soustředění v závěru roku 2013. Dostala tříletý distanc a trest jí vypršel v prosinci. Také ona začátkem roku startovala v IBU Cupu a připsala si vítězství a druhé místo.

Tagy: biatlon

Zdroje: ČTK