Jedna rána vedle za druhou. Koukalová doběhla v Anterselvě až 24. a ztratila vedení

- Lyžování autor: roj

Biatlonistka Gabriela Koukalová během vytrvalostního závodu v Anterselvě chybovala na každé ze zastávek na střelnici. Nasbírala celkem šest trestných minut, což znamenalo umístění až na 24. místě. Přišla tak o vedení Světového poháru, do čela se vrátila Němka Laura Dahlmeierová. Jako nejlepší z Češek dojela Eva Puskarčíková na třináctém místě. 

Gabriela Koukalová měla sice druhý nejlepší běžecký čas, ale zradila ji střelba

Gabriela Koukalová měla sice druhý nejlepší běžecký čas, ale zradila ji střelba,zdroj: Profimedia.cz

Za Dahlmeierovou obsadila druhé místo Anais Chevalierová z Francie, premiérové medailové umístění v SP vybojovala třetí Italka Alexia Runggaldierová. Lucie Charvátová s šesti chybami na střelnici obsadila 32. místo, Veronika Vítková skončila 61. s pěti trestnými minutami.

Koukalová sice předvedla druhý nejrychlejší běžecký čas za Dahlmeierovou, ale tentokrát chybovala při každé ze čtyř zastávek na střelnici. Po druhém nejhorším výsledku v sezoně ztrácí na Dahlmeierovou jedenáct bodů, na deset bodů se k české biatlonistce přiblížila Finka Kaisa Mäkäräinenová, jež na 15. místě v závodě také zaostala za svými možnostmi.

"Šest chyb, to je strašně moc, s tím se prostě nedá závodit. Mrzí mě to a hodně," litovala Koukalová. Přitom sil měla hodně. "Připadala jsem si až nesmrtelná, ale to trvalo jen do třetího kola. Pak mi došlo. A v závěrečném kole už jsem sotva pletla nohama," přiznala. Na střelnici prý chtěla až moc. "A to bylo kontraproduktivní. Ztráta žlutého čísla mi před světovým šampionátem až tolik nevadí. Ale určitě udělám všechno, abych v sobotním hromaďáku uspěla," řekla.

Puskarčíková nadějné vedení neudržela

Puskarčíková až do poslední střelby pálila rychle a přesně. Od druhé položky až do posledního průjezdu stadionem se držela na první pozici a útočila na třetí stupně vítězů v kariéře a premiérové vítězství. Šance však vzaly za své na poslední stojce, kde třikrát minula.

"To je sice hezký, ale závod se jede na čtyři položky," zlobila se Puskarčíková. Od začátku závodu ji přitom bolely nohy. "Sice to vypadalo v průběhu hezky, ale už od začátku jsem se necítila vůbec dobře. A na konci to asi vygradovalo. Možná mi i trochu fouklo, možná jsem udělala chyby na spoušti. Je to škoda, ale až tolik mě to nemrzí, protože takových závodů bude ještě spousta," doplnila.

Podle kouče žen Zdeňka Vítka závod ovlivnil vítr. "Točil se a hodně s tím dneska zamíchal," řekl v České televizi. "Eva měla v poslední položce smůlu, první rána byla těsná, pak malinko znervózněla. Byla to škoda," litoval Vítek. "Gábina (Koukalová) dneska zaslouží velkou pochvalu za běh, ale škoda každé rány, která padne vedle. Šest kusů je i na Gábinu moc. To se nedá závodit," doplnil kouč.

Tagy: biatlon čeští biatlonisté

Zdroje: ČTK