Drogba končí v Chelsea. Kdo mu nabídne nejvíc peněz?

- Fotbal autor: Michal Polák

Útočník Didier Drogba v létě po osmi sezonách opustí fotbalovou Chelsea. Třiatřicetiletý reprezentant Pobřeží slonoviny odmítl nabídku na prodloužení smlouvy o jeden rok a vydá se někam za lukrativním angažmá. Podle svého agenta Thierna Seydiho zvažuje nabídky z americké MLS, Ruska i Asie.

Náhradou za věhlasného kanonýra by prý mohl na Stamford přijít i jeho krajan a bývalý sparťan Bony Wilfried, který září v dresu nizozemského Arnhemu.

Půjdu za penězi

"Didier Drogba je ve věku, kdy už nemusí nic dokazovat. Půjde tam, kde mu dají nejvíce peněz," prohlásil bez obalu Seydi v listu The Sun.

"Mohou to být USA, Rusko, Katar nebo někde jinde v Asii. Když už je vám přes třicet, musíte jít do klubu, kde budete mít jistotu, že budete mít z čeho platit účty," uvedl agent s tím, že Drogba by mohl zakotvit například v Los Angeles Galaxy, kde nejspíš skončil David Beckham, či v Machačkale. V bohatém ruském celku by se sešel s kamerunským střelcem Samuelem Eto'em.

"Chelsea předložila Didierovi novou roční smlouvu, ale to nám nevyhovuje. Víme, co chceme. AC Milán nabídl Didierovi hostování s opcí na přestup, ale rovnou jsme jim řekli ne. Tohle nás nezajímá," konstatoval Seydi.

Přišel z Marseille

Drogba přišel do Chelsea v roce 2004 z Marseille za 24 milionů liber. Za klub nastřílel celkem 146 gólů, získal s ním třikrát anglický titul a tři triumfy v Anglickém poháru.

Z Chelsea má odejít také o rok mladší francouzský útočník Nicolas Anelka, který by podle spekulací mohl přestoupit do Šanghaje.

Naopak posilou týmu českého brankáře Petra Čecha se prý může stát Wilfried, kterému se daří v Arnhemu a touží po něm kluby z anglické, španělské, italské i německé ligy. Nizozemský klub už ocenil dvaadvacetiletého střelce na 20 milionů liber, aby ukázal, že získat hráče nebude snadné. Podle britského listu Metro ale majitel Chelsea Roman Abramovič díky dobrým vztahům s jiným ruským miliardářem Merabem Jordaniou, jenž je vlastníkem Vitesse, bude mít při jednání velkou výhodu.

Tagy: přestup Wilfried

Zdroje: ČTK