Dnes je čtvrtek 28. března 2024., Svátek má Soňa
Počasí dnes 14°C Oblačno

Dva fanoušci Baníku mají zákaz vstupu na fotbal

Přes 100 fotbalových fanoušků vyrazilo 12. listopadu 2010 několika vlaky do Prahy na utkání FC Baníku Ostrava s pražskou Slavií. Fanoušky doprovázely desítky policistů včetně těžkooděnců. Na snímku fanoušci Baníku před zápasem. MIKULÁŠ KŘEPELKA / MEDIAFAX | zdroj: tisková zpráva

Dva fanoušci Baníku Ostrava mají po nedělních výtržnostech na stadionu v Mladé Boleslavi zákaz vstupu na fotbalová utkání. Ve zkráceném řízení dvěma mužům dnes soud v Mladé Boleslavi udělil také výchovné tresty v podobě podmínky, řekla ČTK soudkyně Iva Říhová.

"Tyto osoby nebyly řešeny kvůli napadení pořadatele. Jednalo se o trestný čin výtržnictví v případě jedné osoby, a jednak tam byl přečin násilí na úřední osobě a poškození cizí věci," řekla soudkyně. "Řešili jsme skutky, které nesouvisely s útokem na pořadatele, a věc byla skončena v rámci přípravného řízení. Uložili jsme podmíněné tresty doplněné zákazem vstupu na fotbalová utkání." Výši podmíněného trestu soudkyně nechtěla uvést s poukazem na fakt, že zranění pořadatele bude předmětem dalšího trestního řízení. "Situace je tam vážnější z hlediska právní kvalifikace i dokazování, které je potřeba v přípravném řízení provést a shromáždit důkazy," dodala soudkyně. Obvinění za výtržnosti na nedělním utkání 17. kola fotbalové ligy mezi Mladou Boleslaví a Ostravou čelí už čtyři lidé a podle policie nejde o konečný počet. V příštích dnech by mělo být sděleno podezření ještě nejméně čtyřem fanouškům, informoval ČTK mluvčí mladoboleslavské policie David Schön. Zápas přerušily v 49. minutě výtržnosti fanoušků Baníku, kteří surově napadli pořadatele a tři z nich zranili. Na stadionu zasahovala policie, která několik příznivců zadržela. Rozhodčí poslal hráče do kabin a zápas byl na více než deset minut přerušen. Domácí nakonec zvítězili 2:1. httpv://youtu.be/BSqi91d0_xw

Kurzovní lístek: 28.3.2024 Exchange s.r.o.