Erbanová má první medaili z MS. Na kilometru vybojovala bronz

- Ostatní sporty autor: Petr Hašek

Rychlobruslařka Karolína Erbanová si poprvé v kariéře pověsila na krk medaili z mistrovství světa. V Heerenveenu vybojovala bronz v závodě na jeden kilometr. Česká reprezentantka zajela časem 1:15,26 svůj nejlepší výkon v sezoně, který nestačil jen na favorizované Američanky Heather Richardsonovou a vítězku Brittany Boweovou.

Karolína Erbanová (vpravo) s bronzovou medailí za 3. místo ze závodu na 1000 metrů

Karolína Erbanová (vpravo) s bronzovou medailí za 3. místo ze závodu na 1000 metrů,zdroj: Isifa.com

„Jsem přepadlá, vůbec mi to nedochází. První velká dospělácká medaile.... Je to neuvěřitelný zážitek,“ radovala se Erbanová po závodě, ve kterém se jí povedl zejména start. Ten měla nejrychlejší ze všech závodnic.

V posledním kole sice Erbanové trochu došly síly a na vítězku nabrala více než vteřinovou ztrátu, ale v přímém souboji o třetí místo porazila další velkou hvězdu, domácí Ireen Wüstovou.

„Věděla jsem, že musím jet od začátku naplno a každý krok musí být stoprocentní. Na začátku to bylo dobré, pak jsem se snažila dát vše do druhého kola,“ řekla Erbanová, kterou přímo na dráze vedl trenér Petr Novák, z jehož tréninkové skupiny loni v létě odešla.

Dvaadvacetiletá Erbanová, která české výpravě po zlatu Martiny Sáblíkové na trati 3000 metrů zajistila na mistrovství v Heerenveenu druhou medaili, se v Mekce rychlobruslení představí ještě v sobotním závodě na 500 metrů a v neděli na 1500 metrů.

Mistrovství světa v rychlobruslení v Heerenveenu - ženy: 
1000 m: 1. Boweová (USA) 1:13,90, 2. Richardsonová (obě USA) 1:14,49, 3. Erbanová (ČR) 1:15,26.

Tagy: rychlobruslařka rychlobruslení

Zdroje: ČTK