Každá placka je super, zlato je krásné, raduje se Sáblíková

- Ostatní sporty autor: Petr Hašek

Po tříleté odmlce znovu usedla na trůn pro rychlobruslařskou královnu na trati 3000 metrů. Martina Sáblíková na světovém šampionátu v nizozemském Heerenveenu vybojovala třetí zlatou medaili v této disciplíně. Celkově získala na MS již jedenáctý nejcennější kov.

Martina Sáblíková (uprostřed) na stupních vítězů závodu na 3000 metrů

Martina Sáblíková (uprostřed) na stupních vítězů závodu na 3000 metrů,zdroj: Isifa.com

„Je to super. Každá placka z mistrovství světa je skvělá, a když je zlatá, je to krásné,“ radovala se Sáblíková, která v přímém boji o první místo porazila svou největší rivalku domácí Ireen Wüstovou o 1,29 sekundy. „O kolik to je, je jedno. Šlo o to, aby to vystačilo na placku. U zlata je jedno, jestli je to o setinu nebo o sekundu,“ podotkla.

Trojnásobná olympijská šampionka hned úvodní soutěžní den v Mekce rychlobruslení dokázala, že má formu a je dobře připravená.

„Svědčí to o dobrém tréninku. My jsme najezdily hodně rychlých kol, a jak jsem s tím bojovala v tréninku, tak jsem s tím dokázala bojovat při závodě. To bylo hodně důležité. Protože předposlední kolo rozhodlo,“ naráží Sáblíková na fakt, že Wüstovou přejela až v závěru rozjížďky.

Právě při nájezdu do závěrečného kola začala věřit, že vyhraje. „Když jsme jely poslední rovinku, než nám zazvonili, tak Ireen jela s jednou rukou a já s oběma na zádech. Cítila jsem, že jí o něco málo odjíždím. Ale s Ireen člověk nikdy neví,“ popisovala Sáblíková.

Dnes čeká Sáblíkovou 'pětka'

Sedmadvacetiletá rychlobruslařka věděla, že když se bude držet blízko Wüstové, tak má velkou šanci na stupně vítězů. „I z taktického hlediska bylo důležité nenechat si ji odjet,“ dodala svěřenkyně trenéra Petra Nováka, která bude dnes usilovat o jubilejní desátou zlatou medaili z MS na jednotlivých tratích.

Na pětikilometrové trati bude Sáblíková favoritkou. Že by ale měla zlato jisté, si rozhodně nemyslí. „Start je o půl desáté večer, to už spím. Navíc Pechy (Claudia Pechsteinová) jela výborný závod. Uvidíme taky, co předvedou Holanďanky. Bude to velice těžký závod. Led je docela těžký a jet na tom dvanáct a půl kola bude těžké,“ dodala Sáblíková.

Tagy: rychlobruslařka rychlobruslení Martina Sáblíková

Zdroje: ČTK