Eureka láme všechny rekordy: Do pražského turnaje naskočilo 1 315 hráčů!

- Ostatní sporty autor: red

Těžko uvěřitelný počet 949 hráčů se zapojil v pondělí do druhého startovního dne 1B pražského Main Eventu Eureka Poker Tour. Společně s nedělním dnem 1A vystoupal celkový počet účastníků na rekordních 1 315.

Petr Bulíř na Eureka Poker Tour 2013

Petr Bulíř na Eureka Poker Tour 2013,zdroj: PokerPhoto.eu / Tomáš Stacha

Jde o největší turnaj této série v historii a co do počtu hráčů také o největší pokerový turnaj, který se kdy v Praze odehrál.

Pražský turnaj je dokonce větší než všechny předchozí zastávky Eureky v její letošní třetí sezóně dohromady. Při buy-inu €1.100 překoná celkový prizepool hravě magickou hranici €1.000.000. Výplatní struktura bude zveřejněna v průběhu úterního hracího dne 2.

Ze startovního dne 1B postoupilo 283 nejlepších hráčů. Chipleaderem je Švéd Erik Soderholm, kterému dýchá na záda polský člen teamu PokerStars PRO Marcin Horecki.

Nejlepším z českých hráčů je na průběžné 11. příčce postoupivší Petr Bulíř. V honbě za titulem šampiona v rekordně obsazeném turnaji pokračují také další z našich - Bohumil Valenta, Jaroslav Peter, Irina Batorevich, Roman Foret, Milan Šimko, Tomáš Kvapil, Tomáš Fara, Tomáš Petrů, Robert Půček, Mario Bureš a David Dolák.

Jedinou slovenskou nadějí, která prošla přes nástrahy dne 1B, je Štefan Puchovský.

Turnaj pokračuje znovu dnes (úterý) od 12:00, kdy se v kongresovém sále hotelu Hilton sejdou úspěšní hráči z obou startovních dní. V akci zbývá stále 20 Čechů a dva Slováci.

Do hry se zapojili hráči ze šesti kontinentů

Ne Las Vegas, ale pražský hotel Hilton je v současné době jasným středobodem světového pokerového dění. Do Main Eventu Eureka Poker Tour Prague se přihlásilo rekordních 1.315 hráčů z 58 zemí a šesti různých kontinentů. Největší zástup hráčů (154) dorazil z Ruska, z domácí České republiky se rekrutovalo 73 zájemců.

Tagy: poker

Zdroje: Pokerstars.net