Evropský bronz mají volejbalisté Polska, favorizovaní Rusové znovu nic

- Volejbal autor: Danica Klein

Bronzové medaile na mistrovství Evropy volejbalistů vybojovali neúspěšní obhájci titulu Poláci. Favorizovaní Rusové, kteří vystupovali suverénně v karlovarské fázi šampionátu, o víkendu ve Vídni prohráli oba zápasy a po dnešní porážce 1:3 vyšli stejně jako na předchozím šampionátu naprázdno.

Poláci si naplánovali cestu fází play off tak, aby se Rusku případně až do finále vyhnuli, ale oba týmy ambice nenaplnily a narazily na sebe v duelu o třetí místo. Předloňští mistři totiž v sobotu nestačili na Italy a ruští vítězové letošní Světové ligy po obrovské bitvě a čtyřech zahozených mečbolech nepřešli přes Srbsko. To se utká s Itálií ve finále od 18:00.

Ruští volejbalisté přitom vůbec nepočítali, že by se nedostali do boje o zlato. Jejich svaz údajně vypsal prémie jen za titul a druhé místo.

Už před vyvrcholením ME ve vídeňské Stadthalle bylo jasné, že na příští ME 2013 se vedle pořádajících Polska a Dánska přímo kvalifikovali Italové, Srbové, Rusové, Slováci a Bulhaři. Česká reprezentace obsadila 10. místo a bude muset hrát kvalifikaci.

Zdroje: ČTK