Počasí dnes 7°C Občasný déšť

Evropským Atletem roku je francouzský sprinter Lemaitre

Christophe Lemaitre byl podle očekávání zvolen nejlepším evropským atletem uplynulé sezony. Dvacetiletý francouzský sprinter letos zaběhl jako první muž bílé pleti stometrový sprint pod magickou hranici deseti sekund a na mistrovství Evropy v Barceloně vybojoval nejen sprinterský double, ale jako první v historii k tomu přidal i třetí zlato ve štafetě.

V této sezoně si Lemaitre vylepšil osobní maxima na 9,97 sekundy na stovce a 20,16 na dvojnásobné trati. Cenu Evropské atletické asociace (EAA) převezme v sobotu 16. října na galavečeru v Bělehradu. Vloni byl Lemaitre zvolen Objevem roku.

Do hlasování se zapojili fanoušci, média, zástupci atletických federací a vybraní experti. Druhý skončil norský oštěpař Andreas Thorkildsen a třetí místo obsadil britský běžec Mo Farah.

Ocenění pro objevy letošní sezony obdrží francouzský trojskokan Teddy Tamgho a chorvatská diskařka Sandra Perkovičová. Výsledky hlavní kategorie žen zveřejní EAA v tomto týdnu.