Forlán: Zlatý míč patří celému uruguayskému týmu
13. 7. 2010 – 11:22 | Sport | red | Diskuze:

Uruguayský fotbalista Diego Forlán tvrdí, že by Zlatý míč pro nejlepšího hráče uplynulého světového šampionátu nikdy nezískal bez pomoci svých spoluhráčů. Prestižní cenu proto věnoval celému týmu a také všem obyvatelům třímilionové jihoamerické země.
Forlán neskrýval, že má ze Zlatého míče obrovskou radost. "Je to něco neuvěřitelného. Přemáhám emoce a štěstí z tohoto uznání. Nikdy bych na něj ale nedosáhl bez pomoci a podpory skvělého týmu, který se v uruguayské reprezentaci vytvořil," prohlásil dnes Forlán.
"Tahle cena patří celému týmu a měl by si ji užít každý Uruguayec. Zaslouží si to," uvedl jednatřicetiletý útočník, kterými svými brankami pomohl na klubové úrovni Atlétiku Madrid k výhře v Evropské lize a výtečnou sezonu zakončil skvělým představením na mistrovství světa.
V Jižní Africe zaznamenal pět gólů a měl hlavní zásluhu na senzačním uruguayském postupu do semifinále, kam jihoamerická země prošla po dlouhých 40 letech.
Novináři ho za to jmenovali nejlepším hráčem turnaje, když pro něj v konkurenci dalších devíti fotbalistů hlasovalo 23,4 procenta akreditovaných žurnalistů. Druhý skončil v anketě Zlatý míč nizozemský záložník Wesley Sneijder, který dostal 21,8 procenta hlasů, třetí místo obsadil Španěl David Villa.