Fotbalisté Anglie ani podruhé v historii MS Američany neporazili
12. 6. 2010 – 23:21 | Sport | red | Diskuze:

Fotbalisté Anglie ani podruhé v historii mistrovství světa nedokázali porazit celek USA. Zatímco v roce 1950 v Brazílii je podceňovaný protivník potupil šokující výhrou 1:0, sobotní zápas v Jižní Africe skončil remízou 1:1.
Chybou se při vyrovnávacím gólu výrazně podepsal anglický brankář Green.
Také další favorit měl potíže, argentinští svěřenci trenéra Diega Maradony porazili Nigérii jen nejtěsnějším poměrem 1:0. Tříbodový zisk si dnes připsali i Jihokorejci, kteří zdolali Řecko 2:0.
Anglii poslal do vedení už ve čtvrté minutě nejrychlejším gólem letošního turnaje kapitán Gerrard, který se po ideální Heskeyho přihrávce prosadil přesnou přízemní střelou. Pět minut před přestávkou ale Američané vyrovnali po nevídané minele Greena, jenž uprostřed branky neudržel v rukavicích skákavou Dempseyho střelu z 25 metrů. Třicetiletý gólman West Hamu tak jen potvrdil neslavnou tradici chybujících anglických brankářů z posledních let.
Do druhé půle nastoupili aktivněji Angličané, ale únik Heskeyho zneškodnil brankář Howard. V 65. minutě na druhé straně rychlý Altidore přesprintoval váhajícího obránce Carraghera a střelu talentovaného amerického útočníka Green s obtížemi vytáhl na tyč. Fotbalisté Anglie se sice v závěru pokusili o tlak, ale střela do té doby nevýrazného útočníka Rooneyho mířila vedle a Wrighta-Phillipse vychytal pohotový Howard.
Zápas Argentiny s Nigérií rozhodl rychlý gól obránce Heinzeho, který se trefil už v šesté minutě po rohovém kopu. Nigerijce držel brankář Enyeama, jenž zlikvidoval několik velkých šancí soupeře a byl vyhlášen hvězdou utkání. Africký tým dokonce v závěru sahal po nečekané remíze, ale střídající Uche z voleje přestřelil a neprosadil se ani žádný z jeho spoluhráčů.
Německý kouč Řeků Otto Rehhagel se stal v 71 letech nejstarším trenérem v historii šampionátů, ale jeho výběr mu žádnou radost neudělal. Ani ve svém čtvrtém vystoupení na MS Řekové neskórovali, zatímco fotbalovější korejský protivník vsítil v každé půli po jedné brance.
I v tomto utkání určil ráz hry rychlý gól. Centr z rohového kopu v sedmé minutě Katsuranis místo odhlavičkování jenom lehce lízl za sebe a I Čong-su snadno usměrnil míč z malého vápna do sítě. Také po přestávce stačilo Korejcům na gól sedm minut: po chybě obrany získal míč Pak Či-song a největší hvězda týmu z Manchesteru United zakončila krátké sólo neomylně křížnou střelou k tyči.