Fotbalisté Anglie se budou proti Slovinsku zachraňovat na MS

- Sport autor: red

Na fotbalovém mistrovství světa se dnes rozhodne o dalších čtyřech osmifinalistech. Ve skupinách C a D nemá jistou účast ve vyřazovacích bojích před závěrečnými třetími zápasy žádný z týmů.

Hrozbu potupného vyřazení bude odvracet jeden z původních favoritů turnaje Anglie, která se utká odpoledne se Slovinskem. Po předchozích dvou remízách se svěřenci italského kouče Fabia Capella dostali pod velký tlak a musejí zvítězit, pokud se nechtějí loučit už po základní části. To se Anglii naposledy stalo v roce 1958. Slovincům k historickému postupu stačí i bod. Šanci na postup mají i aktéři druhého souboje mezi USA a Alžírskem.

Němečtí fotbalisté zahájili šampionát výhrou 4:0 nad Austrálií, ale pak si zkomplikovali situaci porážkou 0:1 se Srbskem. Dnes potřebují zvítězit nad vedoucím týmem skupiny D Ghanou, která však nehodlá složit zbraně a chce se stát jedinou africkou zemí v osmifinále. K postupu jí stačí remíza. V souběžně hraném večerním zápase budou o svou naději bojovat Austrálie a Srbsko.

Tagy: Anglie fotbal MS

Zdroje: ČTK