Fotbalisté Bohemians Praha prohráli ve Zlíně a přišli o vedení

- Fotbal autor: red

Fotbalisté Bohemians Praha prohráli ve 14. kole druhé ligy 0:3 ve Zlíně. Přišli tak o první místo v tabulce, na kterém je vystřídalo Ústí nad Labem. Bohemians Praha jsou druzí s tříbodovým odstupem, další dva body ztrácí třetí Karviná.

Zlínští proti Bohemians Praha udeřili hned v úvodních vteřinách, kdy skóroval Šrom. V 19. minutě pak předvedl další dravý průnik Jelínek, poslal míč do vápna a Motal svou premiérovou druholigovou trefou ve zlínském dresu korunoval nápor domácího mužstva.

Nedokázali skórovat, hosté je potrestali

Definitivu pak dali "ševci" svému vítězství po hodině hry, třetí gól vstřelil taktéž Motal.
Ústí nad Labem vyhrálo 2:0 ve Vlašimi. Úvod zápasu přitom nabídl dvě šance domácích, ale Strnad ani Pokorný nedokázali skórovat a hosté je potrestali. Nejprve se v 17. minutě hlavičkou prosadil Veverka a po půlhodině hry skóroval z dorážky Holek.

Karviná si třemi brankami v úvodu druhého poločasu zajistila výhru 4:1 nad Znojmem a posunula se na třetí místo. Po dvou gólech vítězů vstřelili Jursa, jenž proměnil dvě penalty, a Mišinský.

Baníky nerozhodně

Sezimovo Ústí po čtyřech zápasech bez vítězství nečekaně uspělo v Opavě. Spartak vyhrál na hřišti favorita 1:0 díky gólu Sklenáře z 23. minuty. V podkrušnohorském derby Baníků z Mostu a Sokolova se body dělily, zápas skončil 0:0. Čáslav neudržela ve Varnsdorfu dvoubrankové vedení, domácím zachránilo bod vyrovnání střídajícího Choda v 88. minutě.

Béčko pražské Sparty porazilo 3:1 Třinec, avšak ani třetí vítězství v sezoně mu nepomohlo z posledního místa tabulky. Hrdinou zápasu v Horních Počernicích se stal devatenáctiletý záložník Quan Mac Hong, jenž své první utkání za sparťanskou rezervu ozdobil dvěma góly. Vietnamský rodák s českým pasem otevřel už v 8. minutě skóre zápasu a výsledek zpečetil ranou k tyči osm minut před koncem.

V pátečním utkání zvítězila Jihlava nad Zbrojovkou Brno 1:0.

Tagy: ústí fotbal Zlín bohemians