Fotbalisté Ostravy udolali Hradec a udobřili si fanoušky

- Sport autor: red

Po slavičínské blamáži se v kabině ostravských fotbalistů rozlila částečná úleva. Baník po pěti prohrách v lize i ostudném vyřazení na půdě třetiligového celku v domácím poháru opět zabral a vylepšil si náladu vydřeným vítězstvím 1:0 nad Hradcem Králové.

Dusno by se na Bazalech za poslední dny dalo krájet. Pět porážek v řadě, trapas ve Slavičíně, pád na poslední místo ligové tabulky. Do toho incident s vlastními fanoušky na hřišti ve Slavičíně. Tým se i proto před utkáním s Hradcem na tři dny izoloval od veřejnosti.

"Nedělo se nic mimořádného, jen jsme nekomunikovali s novináři. Soustředili jsme se na zápas. Potřebovali jsme to zvládnout a to se povedlo," řekl záložník Tomáš Frejlach.

Právě jeho gól dal Ostravě tři body po pěti porážkách. "Potřebovali jsme dát gól a chytit se. Nějak to vydřít. Nejde z ničeho nic hrát hezký fotbal a dávat spoustu gólů. Dnešní vítězství by mělo být takovým prvním krokem ke zlepšení. Bylo to doslova vydřené," řekl Frejlach.

Fanoušci domácí podrželi

Baník se mohl opřít taky o diváky. Po středečním incidentu dnes publikum fotbalisty hnalo dopředu. "Nezaregistroval jsem nic zlého. Možná, že jim došlo, že nadávky nám teď moc nepomůžou. Dneska lidi od začátku fandili a fakt nám hodně pomohli," řekl kapitán Martin Lukeš.

I on věří, že to nejhorší už Ostrava překonala. "Když budeme makat jako dneska, třeba přijde i to hezké, co ve fotbale můžete zažít. V Boleslavi a Liberci to z naší strany stoprocentní nebylo," dodal Lukeš.

Tagy: výhra Ostrava fanoušci banik

Zdroje: ČTK