Fotbalisté Schalke se nad příchodem Raúla rozplývají

- Sport autor: red

Fotbalisté Schalke se rozplývají nad novou posilou Raúlem Gonzálezem. Bývalý dlouholetý kapitán Realu Madrid v sobotu odehrál první přípravný zápas v dresu německého klubu a pod výhru 2:1 nad Hamburkem se podepsal přihrávkou na jeden gól.

"Přihrát Raúlovi, to je jako uložit si peníze do švýcarské banky," řekl agentuře SID chorvatský záložník Ivan Rakitič. "Hrát s ním je splněný sen. Doteď jsem ho znal jen z počítačových her," přidal Alexander Baumjohann.

Chválou po vítězství nad bundesligovým rivalem nešetřil ani trenér Felix Magath. "Jeho přihrávka před naším prvním gólem byla geniální," prohlásil.

Také Raúl byl po prvním utkání v novém působišti spokojen. "Byl jsem příjemně překvapen. Všichni mě přijali velmi vřele a užíval jsem si hlavně pozornost fanoušků," prohlásil. Příznivci totiž oslavovali prakticky každý jeho dotyk s míčem a skandovali útočníkovo jméno.

Třiatřicetiletý bývalý španělský reprezentant bude do Gelsenkirchenu dojíždět z nedalekého Düsseldorfu, kde si pořídil dům. Do něj se nastěhoval s manželkou Mamen, dcerou Maríou a čtyřmi syny Jorgem, Hugem, Mateem a Héctorem, které pojmenoval po bývalých fotbalových hvězdách.

Tagy: fotbal schalke

Zdroje: ČTK