Dnes je pondělí 25. ledna 2021., Svátek má Miloš
Počasí dnes -1°C Slabé sněžení

Fotbalová Slavia prý dluží asi dva miliony za nájem stadionu

Fotbalová Slavia prý dluží asi dva miliony za nájem stadionu
V pražské Synot Tip Areně se v pondělí 16. května 2011 odehrálo 28. kolo fotbalové Gambrinus ligy mezi celky SK Slavia Praha a 1. FK Příbram. Na snímku domácí stadion Slavie bez fanoušků na tribunách. MILAN KAMMERMAYER / MEDIAFAX | zdroj: Archiv

Fotbalová Slavia Praha dluží podle serveru tyden.cz okolo dvou milionů korun za nájem stadionu v Edenu vlastníkovi Synot Tip arény společnosti E Side Property, která prý zvažuje žalobu na vršovický klub. Týden se odvolává na důvěryhodný zdroj, E Side ani Slavia informaci nepotvrdily.

Podle serveru vršovický klub majitele Aleše Řebíčka dluží firmě E Side už od srpna, tedy hned za první měsíc, kdy se bývalý ministr dopravy stal majoritním vlastníkem klubu. E Side má prý už dokonce vypracovanou žalobu na Slavii a teď zvažuje, zda ji podá. Zástupci E Side informaci nepotvrdili ani nevyvrátili. "Nemůžu to nijak komentovat, nemám k tomu ani mandát, protože se jedná o záležitost mezi dvěma obchodními subjekty," řekl ČTK marketingový ředitel E Side bývalý reprezentant Pavel Kuka. K celé kauze se nechtěla vyjadřovat ani investiční skupina Natland Group, která od podzimu z 80 procent vlastní E Side Property. "K obchodním vztahům se Slavií se v tuto chvíli nebudeme vyjadřovat," uvedl pro ČTK mluvčí Natlandu Rostislav Starý. Natland vlastnil Slavii předtím, než svůj podíl prodal Řebíčkovi. Slavia tvrdí, že jde o výmysl. "Společnosti E Side nic nedlužíme," uvedla mluvčí klubu Soňa Nouzáková. Pražský klub je v Synot Tip aréně v nájmu a za zápas platí podle informací Týdne okolo 350 tisíc korun. Vedle Slavie hrají v Edenu svá domácí utkání také Bohemians 1905.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,100 26,180
USD 21,460 21,580
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma