Dnes je pondělí 15. srpna 2022., Svátek má Hana
Počasí dnes 16°C Oblačno

Fotbalovou Slavii opouští Synot Tip, klub tím přišel o miliony

Fotbalovou Slavii opouští Synot Tip, klub tím přišel o miliony
V pražské Synot Tip Areně se 3. prosince 2011 odehrálo 16. kolo Gambrinus ligy mezi celky SK Slavia Praha a FC Slovan Liberec. Na snímku Martin Latka. MILAN KAMMERMAYER / MEDIAFAX | zdroj: tisková zpráva

Fotbalovou Slavii opouští kvůli novele loterijního zákona sázková společnost Synot Tip, která do přibližně stomilionového ročního rozpočtu klubu dávala asi jednu čtvrtinu. Klub momentálně hledá nového generálního partnera. Zástupci Slavie to oznámili na čtvrteční tiskové konferenci.

"Společnost Synot Tip nás informovala, že vzhledem ke změnám a dopadům, které novela loterijního zákona s sebou přináší, není schopna dále setrvat v pozici našeho generálního partnera. Momentálně jsme bez generálního partnera a nového hledáme," uvedla mluvčí klubu Soňa Nouzáková. Roční rozpočet Slavie se podle odhadů pohybuje okolo 100 milionů korun a Synot Tip přispíval přibližně 25 procenty nejen na A-tým, ale také na mládež. Podle slávistického vedení je nynější ztráta významného sponzora nepříjemná, chod klubu by ale neměla příliš ovlivnit. O kolik peněz přesně Slavia přišla, její představitelé neuvedli. "Všechny peníze, které ve fotbale ubývají, je komplikace. Nicméně to pro Slavii není taková komplikace, která by měla znamenat nějaké větší důsledky," uvedl sportovní ředitel Slavie Miroslav Držmíšek. "Máme nějak nastavený rozpočet, ten samozřejmě dodržíme. Ty zdroje se snažíme hledat jinde. Hledáme generálního partnera, jednání momentálně probíhají. Vzhledem k jednáním to nemůžeme nyní více konkretizovat," uvedla Nouzáková. Slávisté podle ní už v prvním jarním duelu v sobotu v Příbrami nastoupí s dresy bez loga Synot Tipu. Novela zákona, která vstoupila v platnost od 1. ledna a která znamená změnu v danění loterijních firem, nezpůsobila komplikace pouze Slavii. Společnost Synot Tip opouští také další prvoligový klub Slovácko, jemuž přispívala asi deseti miliony korun. Dříve sázkové kanceláře odváděly určenou část zisku na dobročinnost, občanská sdružení a tím také na podporu sportu. Nyní se podle novely tato suma rozdělí na třetiny; jedna půjde do státního rozpočtu, druhá ministerstvu školství a třetí obcím.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 13.8.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,340 24,420
USD 23,690 23,790
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma