Fotbalový svaz rozhodne v kauze brněnského Pejiče až ve středu

- Sport autor: red

Fotbalový svaz rozhodne o možných trestech v kauze údajného neoprávněného startu brněnského hráče Matijase Pejiče v utkání proti Slavii Praha až ve středu. Pokud by se prokázalo, že fotbalista nastoupil v Edenu s neplatným registračním průkazem, hrozila Brnu z utkání, které skončilo remízou 1:1, kontumační porážka 0:3.

Svaz ale kvůli podrobnému prozkoumání celého případu odložil svůj verdikt až na středu, přestože šéf profesionálního fotbalu Ivo Lubas, pod jehož gesci kauza spadá, měl původně rozhodnout už dnes. "Vzhledem ke složitosti případu a v zájmu co nejpečlivějšího prozkoumání všech dostupných informací, bude šetření uzavřeno nejdříve ve středu," uvedl svaz v tiskovém prohlášení.

Vedení Slavie vzneslo minulý týden k Lubasovi podnět s tím, aby prozkoumal náležitost startu bosenského hráče ve vzájemném utkání. Slávisté tvrdí, že Pejič naskočil do hry jako střídající hráč v poslední minutě, přestože měl neplatný registrační průkaz, na němž podle nich nebyl uveden současný název klubu Zbrojovka Brno. Kvůli tomu by podle Pražanů měl být zápas kontumován.

Brňané ale pochybení odmítají, postavili se za ně i rozhodčí inkriminovaného utkání, podle kterých byla také registrační průkaz Pejiče v pořádku. V případu kolem Pejiče je hodně nejasností. Po utkání Brna na Slavii Pejič byl připravený hrát v následném duelu v Mladé Boleslavi, kde však rozhodčí před zápasem přišli na to, že registrační průkaz Pejiče není v pořádku a fotbalista byl vzápětí stažen z brněnské soupisky. Existuje i varianta, že měl dva registrační průkazy, což také odporuje řádům.

Tagy: Brno fotbal

Zdroje: ČTK