Fotbalový svaz schválil Haškovu kandidaturu do vedení UEFA

- Sport autor: red

Výkonný výbor Českomoravského fotbalového svazu schválil kandidaturu Ivana Haška do výkonného výboru UEFA. Funkcionáři o tom rozhodli na výjezdním zasedání v Mnichově, které absolvovali na pozvání Bavorského fotbalového svazu, s jehož vedením v sobotu Hašek podepsal dohodu o spolupráci.

Haškova kandidatura vzápětí putovala do sídla UEFA v Nyonu, uzávěrka je dnes o půlnoci. Volit se bude 22. března v Paříži.

"Na poli mezinárodní politiky jsme od roku 2002 hodně ztratili. Chtěli bychom navázat na doby, kdy měl český fotbal v nejvyšším orgánu UEFA zastoupení. Vím, že nebude jednoduché hned napoprvé uspět, ale chci se o to pokusit," uvedl Hašek na svazovém webu.

Nová strategie proti korupci

Posledním českým členem výkonného výboru UEFA byl František Chvalovský, jenž svůj post opustil v roce 2002 po problémech spojených s podnikatelskými aktivitami, které ho stály také funkci předsedy ČMFS.

Výkonný výbor ČMFS se věnoval také novelizaci přestupního řádu v profesionálním fotbalu. "Jde o sjednocení s mezinárodním přestupním řádem. Hráč může v rámci probíhajícího přestupního období požádat o přeregistraci, tedy přestup nebo hostování - při dodržování podmínek registrace - v maximálně třech klubech v daném soutěžním ročníku a startu v oficiálních zápasech maximálně ve dvou klubech v daném soutěžním ročníku," uvedl svaz v prohlášení.

ČMFS chystá novou strategii proti korupci v českém fotbalu, její vypracování dostal na starosti nový svazový specialista Martin Synecký. Všechny podněty lze zasílat na adresu protikorupci@fotbal.cz. Novým mluvčím fotbalové reprezentace bude šéf svazové komunikace Jaroslav Kolář, jenž v obou funkcích nahradil Petra Svěceného.

Tagy: ČMFS

Zdroje: ČTK