Frolík odstartoval oslavy se Stanley Cupem

- Hokej autor: Danica Klein

Český hokejista Michael Frolík dnes odstartoval oslavy se Stanleyovým pohárem, který na konci června získal s Chicagem. Slavná trofej pojedenácté v historii zavítala na českou půdu před polednem. Strážci ze Síně slávy Stanley Cup přivezli na Letiště Václava Havla ze zámoří s mezipřistáním ve Vídni a Frolík jej po krátké zastávce doma v Kamenných Žehrovicích představil ve 14:00 fanouškům v zámecké zahradě v Kladně. 

Michael Frolík

Michael Frolík,zdroj: Getty Images

"Jsem rád, že tady mohu Stanley Cup ukázat," řekl Frolík, když trofej na pódiu předvedl asi pětistovce natěšených příznivců, kteří vytvořili frontu, aby se mohli se Stanleyovým pohárem vyfotit a získali podpis pětadvacetiletého útočníka. Byl rád, že se může o svůj životní úspěch podělit s příznivci v Kladně, kde vyrůstal. 

Pár hodin ze svých vymezených radovánek jednoho dne se slavnou trofejí už měl za sebou. Vydal se pro hokejový grál po dopoledním tréninku na letiště, kde si od bodyguardů nechal trofej vyndat z přepravní bedny a zvedl ji po několika týdnech od oslav v Chicagu znovu nad hlavu. 

Užívá si to

"Přijel jsem na letiště, čekal jsem asi jen pět minut a zrovna s tím bodyguardi vyjeli ven. Bylo to dobře načasované, moc lidí tam nebylo, takže to proběhlo v klidu, jsem rád, že jsem to měl chvíli doma a udělal nějaké fotky s rodinou s blízkými," řekl Frolík novinářům. 

Než zamířil na naplánovanou akci do Kladna, stihnul i se Stanleyovým pohárem v horkém počasí i koupel v bazénu. Dlouhé hodiny vyřizovaní z minulých dnů vystřídala konečně plánovaná oslava. "Užívám si to. Je to velký zážitek mít Stanley Cup u sebe," usmíval se Frolík

Cestou s letiště vyzvěděl od jednoho z bodyguardů, co se Stanleyovýkm pohárem smí a nesmí. "Do vody je to problém, nesmí se namočit, to by byl průser. Ale dával jsem si pozor a nějak to vyšlo," doplnil Frolík, který se také dozvěděl, že kromě něj by neměl slavnou trofej při jeho oslavách nikdo zvedat nad hlavu. 

Doprovodný program nabídne The Beatles Revival

Frolíkovi rodiče i bratr Martin už se o radost z Michaelova životního triumfu dělili už bezprostředně po šestém finálovém utkání v Bostonu, nechyběla tam ani jeho přítelkyně Diana Kobzanová. Nyní už slzy dojetí doma na zahradě vystřídala spíše euforie a radost. "Slzy nějaké padly hned po zápase. Ale je to super to ukázat doma, táta měl zase radost..." doplnil. 

Frolík, který byl krátce po zisku Stanleyova poháru vyměněn z Chicaga do Winnipegu, ukázal slavnou trofej v zámecké zahradě v Kladně stejně jako Tomáš Kaberle s Davidem Krejčím před dvěma roky po triumfu s Bostonem. Kladenský odchovanec Frolík má další veřejnou část programu naplánovanou od 17:00 do Dělnického zpátky v Kamenných Žehrovicích. Doprovodný program nabídne skupina The Beatles Revival. 

Měl by se tam objevit i Rozsíval, který s Frolíkem absolvuje část jeho oslav a svého bývalého spoluhráče zapojí zase do svého středečního programu ve Vlašimi. Pak se přesune na soukromou párty v Horním Bezděkově. "Máme to tam v Botanice pro uzavřenou společnost. Měl to tam i Tomáš Kaberle," řekl Frolík, který pozval i své kamarády. "Ale už je hodně kluků pryč v Americe. Je tady jen Ondra Pavelec a Jirka Tlustý." 

Chce se podělit s lidmi

Čeká dlouhou noc a ani neví, jestli půjde spát. "Pravidla jsou taková, že ve o půlnoci bodyguardi vezmou a dají vám ji až ráno, takže v noci se s ní blbnout nedá. Ale ta noc bude náročná i bez toho. Každý ji chtěl mít déle než 24 hodin, ale taková jsou pravidla a nedá se s tím nic dělat," řekl Frolík

Plánuje, že bude do trofeje rozlévat šampaňské. "Může se z toho pít a asi i bude, ale vždycky u toho musím být já, nalívat a být v blízkosti," koordinovat Frolík plány s tím, co vyzvěděl za pravidla chování se slavnou trofejí. Možná ještě bude přes noc vymýšlet, zda s ní nevyvede nějakou kulišárnu. "Ale je těžké něco nového vymyslet, třeba ještě na něco přijdeme. Spíš se o to chci podělit s lidma," dodal. 

Ve středu už bude patřit na den trofej Rozsívalovi, který vedle soukromého programu představí Stanleyův pohár v zámeckém parku ve Vlašimi v 19:00. Předcházet mu bude vystoupení Michala Davida a následovat pak koncert skupiny Keks. Čtyřiatřicetiletý Rozsíval ukáže ve svém rodném městě už druhou trofej, v roce 2010 přivezl pohár pro mistry světa po triumfu v Německu. 

Tagy: Kladno Chicago Blackhawks Stanley Cup

Zdroje: ČTK