Gattuso napadl po prohře asistenta trenéra Tottenhamu, pak se kál

- Sport autor: red

Fotbalový záložník Gennaro Gattuso z AC Milán dal opět jednou najevo průchod svému nezkrotnému temperamentu. Po porážce svého týmu v úvodním zápase osmifinále Ligy mistrů s Tottenhamem Hotspur udeřil hlavou do obličeje asistenta trenéra hostujícího týmu Joea Jordana, když s ním už během utkání měl ostrou výměnu názorů.

Gattuso se po utkání omluvil, že ztratil nervy. Teď prý pokorně přijme jakýkoliv trest, který bude podle všeho vysoký.

"Přijímám za svůj čin plnou odpovědnost. Mrzí mě to, ale bohužel jsem úplně ztratil hlavu," kál se po utkání Gattuso, který se těžce smiřoval s tím, že Milán po domácí prohře 0:1 bude mít v londýnské odvetě už složitou pozici na obrat v sérii. Druhý zápas se Gattusa ale už týkat určitě nebude, v úterý dostal žlutou kartu, která jej vyřadila ze hry. Disciplinární komise UEFA však italského "bouřliváka" stejně zřejmě navíc dodatečně potrestá.

Gattuso: Jordan se do mě navážel celý zápas

Gattuso se v zápase několikrát rozzuřil. Při udělení žluté karty, pak si "vyšlápl" na autora vítězné branky Petera Crouche. S Jordanem se u postranní čáry pustili do křížku už během utkání, když jej Gattuso nejprve hrubě chytil pod krkem. A po závěrečném hvizdu mu dokonce uštědřil "hlavičku", což vyvolalo velkou strkanici mezi oběma tábory.

"Jordan se do mě navážel celý zápas, ale to mě neomlouvá. Měl jsem udržet klid. Mrzí mě, co jsem udělal člověku, který je starší než já. Teď mně nezbývá než čekat na trest," řekl dvě hodiny po utkání už pokorný Gattuso, který si s asistentem Tottenhamu mohl bez potíží nadávat v angličtině. Tu milánský záložník ovládá z někdejšího působení v Glasgow Rangers. "Ano, vyměnili jsme si pár slov, které jsem se v Rangers naučil. Ale co to je, to nemůžu říct," uvedl mistr světa z roku 2006.

Jordan s Gattusem by se ale klidně mohli "poškorpit" i v italštině. Jordan totiž v osmdesátých letech působil dva roky právě v milánském AC.

Historický výsledek

Gattusův zkrat lavičku Tottenhamu pobouřil, zlobil se i trenér Harry Redknapp. Nechápal navíc ani ostrý zákrok domácího záložníka Flaminiho na beka Tottenhamu Čorluku, který musel po hodině hry střídat.

"Doufám, že se na to lidé z UEFA podívají. Byl to zákrok oběma nohama dopředu nad zemí, mohl mu zlomit nohu," prohlásil Redknapp. "Z chování Gattusa jsem v šoku. Je vidět, že Milánští ztrácejí nervy, což je dobré znamení pro odvetu. Dnešní výsledek je pro celý náš klub historický," prohlásil Redknapp, který přivedl Tottenham poprvé do play off Ligy mistrů a hned v premiéře na San Siru jeho tým naplno bodoval.

Tagy: fotbal

Zdroje: ČTK