Gerrard se v přípravě poranil. může chybět až několik týdnů

- Sport autor: red

Záložník anglické fotbalové reprezentace Steven Gerrard si ze středečního přípravného duelu s Francií odnesl poraněný zadní stehenní sval a může chybět až na několik týdnů.

Kondiční trenér jeho zaměstnavatele Liverpoolu Darren Burgess se kvůli tomu rozčílil na reprezentačního kouče Fabia Capella, který nechal Gerrarda na trávníku až do 85. minuty.

Na stránkách sociální sítě Twitter se pustil do anglického svazu jako celku. "Naprosto ignorovali dohodu a minulost. Bylo to naprosto amatérské a teď my platíme za jejich nekompetentnost. Naprosto ostudné," napsal Burgess, jehož výroky byly po 55 minutách smazány.

Capello si za rozhodnutím nechat Gerrarda na trávníku stojí

Gerrard měl podle dohody strávit na trávníku zhruba hodinu, ale po zdravotních problémech Garryho Barryho a Ria Ferdinanda ho Capello nechal hrát déle. Těsně před koncem zápasu se zkušený středopolař zranil.

Italský kouč si za svým rozhodnutím stojí. "Potřebovali jsme na trávníku někoho zkušeného. Liverpool požádal, jestli by Gerrard mohl hrát jen hodinu. Nemohou rozhodovat, jak dlouho bude fotbalista hrát za národní tým. Kdyby to šlo, tak by hodinu hrál. Chápu, že jsou naštvaní, já jsem taky," řekl Capello.

Angličané prohráli ve Wembley s Francií 1:2. Branku Petera Crouche z 86. minuty přitom tisícovky domácích fanoušků neviděly, protože opustily ochozy ještě dříve.

Tagy: Anglie fotbal

Zdroje: ČTK