Hadamczik zařadil do reprezentace Francouze, Barinku a dva útočníky

- Hokej autor: Danica Klein

Čtyři nové hráče dnes zařadil trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik do přípravy před mistrovstvím světa. Na pondělním srazu v Kravařích se budou hlásit brankář Pavel Francouz, obránce Michal Barinka a útočníci Vladimír Svačina s Petrem Tenkrátem. Původně byl povolán i obránce Milan Doudera, ten se ale omluvil, neboť jde na operaci s ramenem. 

Trénink hokejistů

Trénink hokejistů,zdroj: Profimedia.cz

Již dříve Hadamczik potvrdil, že na druhém srazu před květnovým MS tým rozšíří obránci Zdeněk Kutlák, Petr Čáslava a útočníci Václav Nedorost a Zbyněk Irgl. V kádru je tak aktuálně 23 hráčů. "Další hokejisty budeme povolávat poté, co skončí semifinále extraligy," řekl Hadamczik. Ve hře o dres národního týmu jsou i krajánci například z KHL. 

Podle původních plánů se v pondělí v Kravařích měl k týmu připojit také obránce Lukáš Krajíček, ze zdravotních důvodů k tomu ale nedojde. "Má problémy se zády a odjel do Minsku, kde by se měl léčit. Není schopen hrát," uvedl reprezentační kouč. Krajíček tak ze hry o start na MS vypadl. 

První zápasová prověrka před šampionátem čeká reprezentaci 3. a 4. dubna, kdy se v Jindřichově Hradci utká s Lotyšskem. Premiérové starty za seniorský národní tým by si tam měli připsat brankář Francouz a útočníci Jiří Sekáč a Svačina. 

Předtím čeká hokejisty druhý tréninkový cyklus na Opavsku, kde by se měl připravovat intenzivněji než tento týden v Praze. V Tipsport areně se hráči snažili dostat po pauze do rytmu. "Mám z toho dobrý pocit a musím přiznat, že jsem byl překvapený, s jakou energií hráči trénovali," pochvaloval si Hadamczik. V Kravařích budou hokejisté trénovat dvoufázově a čeká je i regenerace. 

Tagy: trénink hokejová reprezentace

Zdroje: ČTK