Hašek po návratu do branky Spartaku vychytal výhru v Čechově

- Sport autor: red

Český gólman Dominik Hašek prožil vítězný návrat do branky Spartaku Moskva po dvouzápasové pauze způsobené problémy s přitahovačem stehenního svalu. Spartak, který poprvé nevedl v pátek odvolaný trenér Miloš Říha, dnes vyhrál 4:2 na ledě nejhoršího týmu KHL Viťazu Čechov.

zdroj: Archiv

Spartak si tak připsal ve třináctém utkání sezony teprve čtvrté vítězství, což je bilance, která stála po třech letech ve funkci místo Říhu.

Pětačtyřicetiletý Hašek v Čechově inkasoval už po pěti a půl minutách v přesilovce z hole Kozněva, hostům se však třemi góly podařilo skóre otočit. Zápas ještě zdramatizoval na začátku třetí části Bělokoň, další gól už ale Hašek nedostal a slovenský útočník Štefan Ružička zpečetil vítězství Spartaku střelou do prázdné branky při power play domácích.

Na ledě Dynama Moskva, které před dvěma dny uštědřilo Spartaku debakl 5:1, se v dresu Petrohradu představil i druhý český brankář v KHL Jakub Štěpánek. Bývalý vítkovický gólman vystřídal v polovině utkání Jevgenije Nabokova, jenž inkasoval čtyřikrát během úvodních devíti minut druhého dějství. Vyrovnávací gól na 2:2 mu vstřelil český obránce Filip Novák.

Štěpánek kapituloval jednou po střele Ugarova ve třetí třetině a hlavní předsezonní favorit ligy Petrohrad, kde působí jako asistent Václav Sýkora, prohrál na ledě nejlepšího týmu Západní konference

Tagy: hokej