Dnes je sobota 23. ledna 2021., Svátek má Zdeněk
Počasí dnes 5°C Občasný déšť se sněhem

Hlava si doskočil v Lahti pro životní třetí místo v SP

Hlava si doskočil v Lahti pro životní třetí místo v SP
V pondělí 22. listopadu 2010 proběhla v Praze tisková konference s týmem skokanů na lyžích před odjezdem na start Světového poháru do Kuusama/Ruky. Na snímku Lukáš Hlava. JAKUB DEML / MEDIAFAX | zdroj: Archiv

Skokan na lyžích Lukáš Hlava vybojoval na středním můstku v Lahti třetí místo a dva měsíce po vážném zranění obličeje dosáhl životního maxima ve Světovém poháru. Lepší dnes byli pouze Japonec Daiki Ito a norský lídr seriálu Anders Bardal.

Sedmadvacetiletý Hlava měl na přelomu roku těžký pád při posledním závodu Turné čtyř můstků v Bischofshofenu, kde si způsobil otevřenou zlomeninu nosu a také zlomil lícní kost. O dva měsíce později si vychutnal poprvé pocit být na stupních vítězů. Už po prvním kole, které výrazně ovlivnil vítr a nepřál řadě favoritů, se Hlava držel na třetí příčce. Ze zadního větru vytěžil 90,5 metru a ztrácel na vedoucího Ita 4,3 bodu. Ve druhém kole mu foukl protivítr, Hlava ještě čtyři metry přidal a byl průběžně druhý za Bardalem. Na věži zbývali už jen Ito a Fin Anssi Koivuranta, který však na Hlavu nestačil a souboj o pomyslný bronz s ním prohrál o 2,9 bodu. Japonský vítěz dvou lednových závodů SP v Sapporu nervy udržel a radoval se z třetího triumfu v sezoně. Česká jednička Roman Koudelka obsadil 19. místo, Jakub Janda do druhého kola nepostoupil.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,080 26,160
USD 21,450 21,570
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma