Hokejisté Chomutova mění trenéra. Místo Antonika nastupuje Čelanský

- Hokej autor: Lucie Hyblerová

Hokejisty extraligového Chomutova bude trénovat Jiří Čelanský, který na střídačce nahradí ve čtvrtek odvolaného Mikuláše Antonika. Dosavadního kouče prvoligové Kadaně, farmy aktuálně posledního týmu nejvyšší soutěže, čeká v extralize premiéra na pozici hlavního trenéra. V předešlých třech sezonách byl Čelanský asistentem Vladimíra Růžičky ve Slavii.

"Ve hře byly v podstatě jen dvě varianty. Po pátečních jednáních došlo na jmenování Jiřího Čelanského do pozice hlavního trenéra. Pod jeho vedením bude mít tým jediný cíl a tím je setrvání v extralize i pro příští sezonu," uvedl v tiskové zprávě sportovní manažer Chomutova Leo Gudas, jenž vedl tým na pátečním tréninku spolu s koučem juniorů Jaroslavem Beckem.

Ten zůstane u hlavního mužstva minimálně do doby, než si Čelanský vybere svého asistenta. Jeho jméno by měl oznámit nejpozději v pondělí.

Čtyřiatřicetiletý rodák z Havlíčkova Brodu Čelanský působil v pražské Slavii od roku 2009 do loňského dubna. V polovině října se ujal prvoligové Kadaně a dovedli ji ze dna tabulky až na aktuální čtvrté místo za trojici favoritů Mladá Boleslav, Olomouc a Ústí nad Labem.

Po jeho odchodu převezme partnerský tým Chomutova od pondělí Jiří Doležal, jehož asistentem zůstane Zdeněk Skořepa. Ten povede mužstvo v dnešním duelu v Berouně.

Tagy: Chomutov hokejisté trenér

Zdroje: ČTK