Hokejisté Německa mají v nominaci na MS dva hráče z NHL

- MS hokej autor: Danica Klein

Dvě posily z NHL mají v pětadvacetičlenné konečné nominaci na mistrovství světa hokejisté Německo. Kanadský trenér Pat Cortina může na turnaji v Helsinkách a ve Stockholmu využít služby obránce Christiana Ehrhoffa z Buffala a útočníka Marcela Goce z Floridy. 

Macel Goc

Macel Goc,zdroj: Profimedia.cz

V kádru je i jednadvacetiletý forvard Marcel Noebels, který hrál na farmě Philadelphie v Adirondack v AHL a působil v sezoně v Trentonu v ECHL. Noebels je jedním ze šesti nováčků na světových šampionátech. 

Dalšími jsou obránci Peter Lindlbauer z Norimberku, Torsten Ankert z Kolína nad Rýnem, Jens Baxmann z Eisbärenu Berlín, Benedikt Kohl z Wolfsburgu a brankář Danny aus den Birken z Kolína nad Rýnem. Z kádru naopak vypadli zkušení Patrick Köppchen z Hamburku a Marcel Müller ze švédského MODO Hockey. 

Němci sehráli v přípravě osm zápasů a připsali si jednou výhru. V Euro Hockey Challenge hráli v Bělorusku (3:4 po sam. nájezdech a 2:4), doma s Českou republikou (1:3 a 1:3) a se Švédskem (0:8 a 5:2) a navíc absolvovali dva přípravné duely ve Švýcarsku (1:2 v prodl. a 2:3 po sam. nájezdech). 

Do turnaje vstoupí Němci v pátek proti domácímu Finsku, v dalších zápasech základní skupiny v Helsinkách narazí na Rusko, Slovensko, Rakousko, Lotyšsko, Spojené státy americké a Francii. 

Nominace hokejistů Německa na MS v Helsinkách a ve Stockholmu (3.-19. května): 

Brankáři: Danny Aus den Birken (Kolín nad Rýnem), Dennis Endras (Mannheim), Rob Zepp (Eisbären Berlín), 

Obránci: Torsten Ankert, Moritz Müller (oba Kolín nad Rýnem), Jens Baxmann, Frank Hördler (oba Eisbären Berlin), Nikolai Goc (Mannheim), Benedikt Kohl (Wolfsburg), Peter Lindlbauer (Norimberk), Christian Ehrhoff (Buffalo/NHL), 

Útočníci: Marcus Kink, Frank Mauer, Yannic Seidenberg, Christoph Ullmann (všichni Mannheim), Philip Gogulla, Felix Schütz, John Tripp (všichni Kolín nad Rýnem), Thomas Greilinger, Patrick Hager (Ingolstadt), Daniel Pietta (Krefeld), André Rankel (Eisbären Berlín), Michael Wolf (Iserlohn), Marcel Goc (Florida/NHL), Marcel Noebels (Adirondack/AHL).

Tagy: Německo nominace

Zdroje: ČTK